Kodutoetust taotleb 525 lasterikast peret

KredexKredExi poolt eraldatava kodutoetuse saamiseks esitas taotluse 525 peret kogusummas 3,8 mln eurot. Keskmine taotletav toetuse summa on 5769 eurot.

Riiklik tagasimaksmise kohustuseta toetus eluasemetingimuste parandamiseks ja kaasajastamiseks on mõeldud lasterikastele peredele, kus kasvab vähemalt neli kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta on kahe viimase aasta tuludeklaratsioonide alusel kuni 355 eurot kuus.

Toetust taotlevate perede keskmine sissetulek on 144,6 eurot, 45 pere keskmine maksustatav tulu on 2013. ja 2014. aastal olnud 0 eurot. Toetust taotlevates peredes kasvab kokku 2386 last.

Maksimaalseks toetussummaks on 7000 eurot, kui taotleja leibkonnas on 8 või enam last, on maksimaalseks toetussummaks 14 000 eurot. Toetusteks on ette nähtud 1,8 mln eurot.

Toetuskõlblikud tegevused on eluaseme püstitamine, rekonstrueerimine või laiendamine, renoveerimine, eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude rajamine, muutmine või asendamine, eluaseme soetamine, eluasemelaenu põhiosajäägi tasumine, eluaseme ehitamise või renoveerimisega seotud ehitusprojekti koostamisega ning omanikujärelevalve teostamisega seotud kulude katmine.

Kõige rohkem taotlusi laekus Harjumaalt (78), Tartumaalt (65) ja Ida-Virumaalt (57). Kõige vähem laekus taotlusi Hiiumaalt (1), Läänemaalt (5) ja Saaremaalt (11). 311 taotlejat taotlevad toetust esimest korda, 214 taotleja puhul on tegemist korduvtaotlejaga.

Hetkel toimub taotluste menetlemine. Enne otsuste langetamist teostab KredEx taotlejate juures paikvaatlused. Otsused taotluste rahuldamise või mitterahuldamise kohta tehakse hiljemalt 7. detsembriks.

KredEx on riigile kuuluv finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine