Kopli liinide maa-ala võimalik ostja käis alaga tutvumas

Kopli liinide maa-ala võimalik ostja ja kinnisvaraarendaja Suurbritanniast käis Tallinnas ostetava objektiga tutvumas. Esialgu on müügi- ja ostuotsused veel õhus, kui aga Kopli liinide räämas maa-ala saab arendaja, võib koledast kõdurajoonist saada ehk koguni tallinlaste meelispaik. 

Möödunud aasta novembrikuus otsustas Kopli liinide müügiga tegelev Tallinna linnavara komisjon kvalifitseerida võimalikuks ostupakkujaks Ühendkuningriikidest pärit ettevõtte Ransome’s Trading Holding Company. Laupäeva hommikul käis Tallinnas müüdava maa-alaga tutvumas briti ettevõtte omanik Paul Cooke, kes näeb pikaajalises arenduses väga suurt potentsiaali. „Minu jaoks on see üks huvitavamaid objekte, mida eales oma pika karjääri jooksul näinud olen, siin on nii palju potentsiaali. Kuna aga tegemist on suure alaga, siis saab arendus olema pikaajaline ning kõik peab olema ettevaatusega läbi mõeldud.“

Cooke’i hinnangul läheks piirkonna arendamiseks umbes 10 aastat ning kogu projekt maksaks ca 100 miljonit eurot. Tallinna linna omandis oleva 82 kinnistu ehk Kopli liinide alghind on kokku 1,5 miljonit eurot. Kopli liinide maa-ala ostuks enampakkumise esitamise tähtaeg on 27. Märts 2014. Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri sõnul on võimalik, et Jaanipäevaks on linnavalitsuse otsus olemas ning sellisel juhul on täiesti realistlik septembris-oktoobris jõuda ka lepinguni.

Kopli liinide maa-ala arendaja peab välja ehitama sealse elamuala koos kanalisatsiooni- ja veetrassidega, lisama tänapäeva spordi- ja mänguväljakud ja haljasalad. Arendaja peab alale kavandama ja välja ehitama ka avalikult kasutatava rannapromenaadi ja rannapargi. „Meie potentsiaalne ostja ehk siis läbirääkija on ajaloo hariduse taustaga ärimees ja tema kindlasti säilitab nii palju kui võimlik,“ märkis Uri.

Täna on Kopli liinid veel masendavas olukorras. Siin pesitsevad kodutud ja asotsiaalid, osa tsaariaegseid tööliskasarmuid on lammutatud, osa poolenisti või ka täielikult maha põlenud. Teisalt on kõdurajooni taga kena rand, kus otse kalda juures ujuvad luiged ja pardid ning kuhu saaks rajada otse elumajade kõrvale ka kena väikese supelranna või paadisadama.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC