Korteriühistud löövad kaasa linna prügimajanduse korraldamisel

Eesti Korteriühistute Liit moodustas Tallinnas prügimajanduse parema korraldamise tagamiseks erikomisjoni. Eesti Korteriühistute Liidu töötajatest ning aktiivstest korteriühistute esindajatest moodustatud komisjoni eesmärgiks on vaadata üle Tallinna volikogus vastuvõetud Tallinna jäätmehoolduseeskiri ning teha endapoolsed ettepanekud selle parandamiseks ning täiendamiseks.

Komisjon on seisukohal, et Tallinna jäätmekäitluseeskiri on praegusel kujul väheinformatiivne. Oluline oleks teavitada korteriomanikke uuest jäätmekäitluse süsteemist tervikuna – st. millised on konkreetsed muudatused. Konkreetsete ettepanekutena toodi muuhulgas välja vähemalt kahe prügivedaja võimaldamine ühe prügiveopiirkonna kohta, linnapoolse toetuse suurendamine prügimajade rajamiseks ning tõhusama teostamise funktsiooni andmine munitsipaalpolitseile. Samuti vajaks lahendamist probleem, kus tulenevalt kinnistu piiratud maa-alast ei ole võimalik (ruumi) paigaldada prügikonteinereid.

23.septembril jõustunud määruse põhieesmärkideks on Tallinna puhta ja tervisliku elukeskkonna säilitamine, jäätmete koguse vähendamine ning nende taaskasutamise soodustamine. Samuti kohustab määrus korteriomanike minema üle jäätmete liigiti kogumisele ning viib sisse korraldatud jäätmeveo korra.

Eesti Korteriühistute Liit on korteriühistuid ühendav organisatsioon, mille eesmärk on esindada ja kaitsta korteri-ja elamuühistute huve Eesti Vabariigi tasandil, ühtlustada korteri-, ja elamuühistute tegevust, abistada korteri-ja elamuühistuid nende ees seisvate ülesannete lahendamisel, koostada ja rakendada üldriiklikke ja kohalikke arendus- ja koolitusprojekte.

1996. aastal loodud Eesti Korteriühistute Liit on alates 1997. aasta septembrist Rahvusvahelise Korteriühistute Liidu (ICA Housing) ja 1998. aasta novembrist Euroopa Liidu Elamumajanduse Ühenduse (CECODHAS) liige.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

31.01.2023 Üürikoolitus