Korteriühistute foorumi põhiküsimus: mis juhtub korteriühistutega aastal 2018?

Eesti Korteriühistute Liit / EKÜL / EKYLEesti Korteriühistute Liit (EKÜL) peab 1. oktoobril Olümpia hotellis korteriühistute suurfooriumit, kus keskendutakse aastale 2018, kui jõustub uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus.

Foorum algab 1. oktoobril kl 10, ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama! Foorumi kava leiab kodulehelt: www.ekyl.ee

Mis täpselt seaduse jõustumisega muutub, sellest annab foorumil ülevaate justiitminister Urmas Reinsalu. “Tegemist on kahtlemata ühe suurima muutusega Eesti korteriühistuliikumise ajaloos,” kommenteeris Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. Foorumil auhinnatakse ka Eesti parimaid korteriühistuid.
Mõistagi võetakse foorumil luubi alla ka energiaküsimused ning kortermajade renoveerimine, käsitletakse riikliku toetusmeetme kogemusi ning vaadeldakse tehnilise konsultandi rolli renoveerimisprotsessis. “Tuleb mõista, et hoonete muutmine energiatõhusaks pole ainult Eesti, vaid terve Euroopa probleem,” selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andes Jaadla. “Euroliidu üheks põletavamaks probleemiks on energiaküsimused – olukorras, kus 50- 125 miljonit inimest ei saa endale piisavalt toasooja lubada, kuna selleks lihtsalt pole raha, on hoonete energiatõhusaks renoveerimisel oluline roll, seda iseäranis suurte korrusmajade rajoonidega Kesk- ja Ida-Euroopas. Uuringu kohaselt ei saa 10.8% eurooplastest kodus piisavalt sooja, väiksema sissetulekuga inimestest peab rahapuuduse tõttu toasoojast loobuma koguni 24.4%,” tõi Jaadla välja statistilisi andmeid.

asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC