Korteriühistute innovatsioonikonverentsil räägitakse, milline tulevik ootab kortermajasid

Eesti Korteriühistute Liit / EKÜL / EKYLTänavu 20. aastapäeva tähistav Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) peab kolmapäeval, 13. aprillil Meritoni hotellis innovatsioonikonverentsi, kus kõneks Eesti elamufondi arendamise tulevik. Konverents algab kell 10, ajakirjanikud on oodatud osalema.

Innovatsioonikonverentsile kogunevad korteriühistud kolmandat korda. “Küsimus on selles, kuidas hakkame elama 10, 30 või 50 aasta pärast, ning milliseid uudseid tehnoloogiaid ja lahendusi peaksime elamufondi renoveerimisel juba täna teadma ja arvestama,” rääkis EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla. “Mis saab meie magalarajoonidest, kuidas kujundada vanadest majadest kaasaegsed elamud ja millised on tänapäevased elamuehituse nõudmised, sellest konverentsil juttu tulebki,” lisas Jaadla.

Tallinna Tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski võtab konverentsil vaatluse alla elamufondi tuleviku ja tulevikuhooned, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Andrus Väärtnõu räägib riiklikest suundadest Eesti ehitus- ja eluasemepoliitikas ning Raimond Tamme esitluses on vaatluse all ka Tartu linna pilootprojekt: hruštšovkad smartovkadeks.

Räägitakse ka liftide rajamise võimalikest lahendustest juba olemasolevatesse kortermajadesse, hoonete heast sisekliimast ja ventilatsioonilahendustest, aga ka sellest, kuidas kasutada kortermajas päikeseenergiat ning kuidas muutub korteriühistu ise energia mikrotootjaks.

Elamufondi tulevikule on pühendatud ka Eesti Korteriühistute Liidu ajakirja Elamu viimane number, kus Tallinna magalate käekäiku analüüsivad nii legendaarne ehitusprofessor Karl Õiger kui ka TLÜ teadlased Erik Terk ja Aado Keskpaik.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC