Kultuurikatel saab naabriks industriaalse kortermaja

Liven Katla MajaLiven rajab Tallinna kultuurisüdameks tõusnud Kultuurikatla kõrvale modernse kortermaja, mis kannab nime Katla Maja.

Katla Maja (Rumbi 4) kerkib Kultuurikatla ja Kalasadama tänava vahele ning kultuurikilomeetri äärde, harmoneerudes piirkonna tööstusliku stiiliga. Eile ehitusloa saanud korteritest on müüdud juba 86%.

Liven partneri Andres Aaviku sõnul otsivad ostjad Tallinna südalinnas erilise loo ja asukohaga kortereid ning Katla Majaga võrreldavat sisu ja väljanägemist pealinnast hetkel ei leia.

“Katla Majast kõneldes ütlesime julgelt välja, et see on isemoodi kodu, mis sobib vähestele. Ometi oleme suutnud ilma ühegi reklaami või kampaaniata olla müügis väga edukad,” ütles Aavik. “ ostmine on oluline samm, mistõttu anname kõigi projektide puhul klientidele võimaluse projekteerida see ise vastavalt oma soovidele ja vajadustele, et tulemus valmiks justkui rätsepatööna.”

Viiekordse Katla Maja korterite laed on 3,2 meetrit kõrged, kus juures heli- ja soojuskindlate akende kõrgus on 3 meetrit. 5. korruse korterite laekõrgus on 5,2 meetrit.

ehitab Rand & Tuulberg ning selle maksumuseks kujuneb ligi 5 miljonit eurot. Katla maja on Olavi Kukk Nord Projektist, kes vastutab ka projekteerimise eest. sisearhitektid on Tõnis Kalve ja Ahti Grünberg.

“Katla Maja rajamise kõigis etappides on meil partneritega olnud sujuv koostöö, sest kõik mõistavad, et ajalooliselt ja kultuuriliselt niivõrd olulisse kohta ei saa kerkida tavaline kortermaja,” lisas Aavik.

Ka Liven järgmine projekt, Tallinnas Toom-Kuninga tänavale kunagise lastestaadioni taha kerkiv kortermaja saab olema eriline, sest korterid on inspireeritud art deco stiilist.

Liven Kinnisvara (www.liven.ee) on värske, ent kogenud tegijate juhitav kinnisvarainvesteeringute juhtimise ja kinnisvaraarenduse alal tegutsev ettevõte. Liven loob asukohast lähtuvalt parima elukeskkonna, milles vorm järgib funktsiooni, kus suhtub austusega ümbritsevasse ning peegeldab moodsat esteetikat. Liven läheneb arendustele teisiti, kaasates koduostjad varakult ning arvestades olulisel määral nende soove maja projekteerimisel. Liven panustab projekti ettevalmistamisse vähemalt sama palju energiat kui selle teostamisse, suheldes partneritega ausalt ja selgelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 1 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest