Kuuülevaade: Tallinna kalleim maja müüdi 1,1 miljoniga

Tallinna kinnisvaraturul tehti jaanuaris erandlikult palju suuri tehinguid – kalleim maja müüdi enam kui 1,1 miljoni, krunt 614 000 ja korter 430 000 euroga, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

Kokku tehti jaanuaris Tallinnas 734 ostu-müügitehingut, mis on seitse protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal, kuid veidi vähem kui detsembris.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul elamupindade turul jaanuaris suuri kõikumisi ei toimunud, kuid nagu kogu eelmise aasta jooksul, tehti siiski palju väga kalleid tehinguid. “Suuri lepinguid sõlmitakse ka ärikinnisvaraga – näiteks tõstis ühe Tallinna ärihoone müük detsembris kuu kinnisvaratehingute kogumaksumust kolmandiku võrra,” ütles Vahter ja lisas, et investoreid peibutab varalt saadav võrdlemisi hea tootlus.

Tallinna korteritehingute aktiivsus tõusis jaanuaris detsembriga võrreldes kuus protsenti. Võrreldes aastataguse ajaga tõusis korteritehingute arv kümme ja kogumaksumus 22 protsenti.

Tallinna korteri keskmine ruutmeeter maksis jaanuaris kaks eurot enam kui detsembris – 1135 eurot. Võrreldes 2012. aasta jaanuariga oli keskmine pinnaühiku hind pea 10 protsenti kõrgem.

Jaanuaris müüdi Tallinnas 25 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on 16 võrra enam kui eelmisel kuul. Kalleim maja võõrandati 1,1 miljoni ja odavaim 5 000 euro eest.

Jaanuaris müüdi Tallinnas kaheksa hoonestamata elamumaa kinnistut, mis on üheksa võrra vähem kui detsembris. Kalleim krunt võõrandati 613 500 ja odavaim 35 000 euro eest.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

41 − 39 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?