KV.EE indeks ei näita veel hinnatõusu (1)

Eesti elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on juba viimased pool aastat püsinud vägagi napis 1,2 punktises vahemikus kõikudes 61,3 ja 62,5 punkti vahel.

Eilse seisuga näitab KV.EE indeks 61,8 punkti taset, mis on aastatagusest 3,9% allpool.

Pakkumiste arv on kahanenud taas alla 20 tuhande pakkumise. Eilse seisuga oli portaalis KV.EE 19 964 pakkumist ehk aastatagusest kaheksandiku võrra enam.

Saabuva euro valguses on palju kõneldud eurost või muudest põhjustest tingitud hinnatõusust, sealhulgas kinnisvarasektoris.

Valuutavääringu vahetumine iseenesest ei tohiks olla põhjus, mis kinnisvarahindu tõstab või langetab.

Kinnisvaraturul praktiliselt puudub ka instrument, mille alusel hinnata, kas kinnisvaramüüjad otsustavad aastavahetusel hindu endale soodsamas suunas ümardada või mitte.

KV.EE indeks peegeldab pakkumishindu ja seetõttu on tõenäoliselt ainus indikaator, mille alusel aasta alguses saame hinnata, mis kinnisvaraturu pakkumisega toimub.

Hinna osas siiski võiks prognoosida rahulikku uue aasta algust. Seda põhjusel, et senine poole aasta jooksul praktiliselt samal tasemel püsinud pakkumishindu puudutav KV.EE indeks ei näita, et kinnisvaramüüjatel oleks liiga palju võimalust hindu tõsta.

Pigem on tänane pakkumine ja nõudlus tasakaalu lähedal, mida kinnitavad üldiselt stabiilsed indikaatorid muudegi kinnisvaraturgu peegeldavate näitajate puhul.

Lähemalt vaata, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks

One comment on “KV.EE indeks ei näita veel hinnatõusu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.10.2021 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?