KV.EE: Tallinna uute korterite pakkumine ja müük on alla tulnud

Kinnisvaraportaal KV.EETallinna uute korterite pakkumine on vähenenud. Vähenemise taga on eelkõige korterite müügitempo allapoole tulemine. Seni ei ole vähenenud müügil olnud mõju hindadele, analüüsis Tallinna uute korterite turgu portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

„Tallinna uute korterite pakkumine on aasta-pooleteise taguselt rekordiliselt 3300-3500 pakkumiselt vähenenud 2700-2800 korteri peale. Uusi kortereid on pakkumises vähem, sest arendajad toovad uusi projekte välja mõnevõrra aeglustatud tempos,“ analüüsis olukorda Tarvo Teslon.

Väiksema uute projektide müüki paiskamise taga on eelkõige aeglustunud müügitempo.

„Tallinnas müüakse keskeltläbi 200-250 uut korterit kuu jooksul. Veel aasta poolteist tagasi oli kuu keskmine uute korterite müük 280-350,“ tõi Tarvo Teslon välja numbrid. „Müügi vähenemise taga on eelkõige juba pikki aastaid aktiivne olnud elamispindade turg. Iga aasta-kahe tagant ei ole vaja uut kodu osta, samuti on üüriinvestorite aktiivsus mõnevõrra vähenenud. Need trendid vähendavadki tänast uute korterite müüki.“

Vähenenud on mõlemad – nii uute korterite pakkumine kui nende müügitempo. Näitajate samasuunalise liikumise käigus on enam-vähem säilinud müügipakkumiste ja müükide omavaheline tasakaal.

„Tasakaal pakkumisel olevate korterite mahu ja igakuiste müükide arvu vahel näitab sisuliselt nõudluse ja pakkumise tasakaalu. Lähimineviku uute korterite pakkumiste hulk on olnud 10-11 kuu müügimaht. Tänaseks on see nihkunud kinnisvaramüüjate vaatest pisut ebasoodsamas 11-12 kuu müügimahu suunas,“ iseloomustas Tarvo Teslon turu dünaamikat.

„Ainult mõningane tagasihoidlik nihe pakkumistes-müügis näitab, et turg toimib tasakaalukalt. Seda kinnitab ka asjaolu, et müügitempo vähenemine ei ole avaldanud mõju Tallinna uute korterite hindadele. Hinnad liiguvad juba pikka aega püsivalt 2-…4-protsendilises kindlas kasvusuunas ja nii see võikski jätkuda,“ prognoosis Tarvo Teslon.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!