KV.EE: Uued korterid kergitavad KV.EE indeksit

Portaal KV.EE elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks näitab 80,9 punkti taset. indeks on aastatagusest 7,44% kõrgemal, viimase 3 kuuga on indeks kerkinud 2,28%.

Indeksi tõusu taga on uute korterite osakaalu suurenemine. Ühest küljest on müüki tulnud uusi Tallinna ja Harjumaa arendusprojekte, mis keskmisest kõrgemal tasemel hindadega kergitavad indeksit.

Nö tehnilise hinnatõusu taga on teinegi oluline põhjus. Kiirema müügi tingimustes piirdusid uute arendusprojektide müügimehed sellega, et sisestasid portaali KV.EE pakkumistesse ainult arendusprojekti tüüpkorterid.

Nüüd, kus tarvidus klientide tähelepanu võita on suurem, sisestavad müügimehed portaali pakkumistesse kõik korterid. Vähe veel sellest – mõne arendusprojekti puhul uuendatakse kuulutusi lausa iganädalaselt, et seeläbi uusi lisandunud pakkumisi otsivate klientide silmade ette jääda.

Eelnevat justkui ei kinnita KV.EE pakkumiste arvu indeks, mis on alates juunist-juulist vaikse tempoga vähenenud. Pakkumiste arvu vähenemise taga on suvine uute arendusprojektide turule tulemise vähenemine. Samas on kõrge korteritehingute arv olnud tegur, mis on mõistliku hinnaga objekte turul vähemaks noppinud. Need tegurid on suunanud elamispindade pakkumise aeglasesse langustrendi.

KV.EE indeksile võib prognoosida mõõdukat tõusu. Selle taga ei ole mitte kinnisvara väärtuse kerkimine, vaid asjaolu, et sügisel on uute projektide müüki paiskamine taas elavnenud. See suurendab uute-kallimate korterite pakkumist, mis toob endaga kaasa KV.EE indeksi tehnilise kerkimise.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC