Läbimõeldud rahaasjade korraldamine võimaldab kokku hoida

Panganduskultuur on erinevates piirkondades iga-aastase Emori uuringu andmetel erinev nii toodete ja teenuste tarbimise kui ka panga rolli ja usaldusväärsuse seiskohalt. Siiani on mitmetes piirkondades levinud pigem arusaam, et kodus on kõige kindlam oma raha hoida ning eeskätt sularahaga arveldada. Uuringud on ka näidanud, et erinevalt Põhjamaade inimestest ei ole eestlastel üldjuhul pankadega tekkinud lojaalset suhet. Seega levinud on ühtaegu mitme panga kliendiks olemine ning erinevaid panku nähakse küllaltki sarnastena.
Kolm näpunäidet tulusamaks rahaasjade korraldamiseks
Kuigi säästmine ning erinevate pangatoodete kasutamine on eestlaste seas populaarsemaks muutumas, on endiselt veel palju inimesi, kes pakutavate võimalustega tutvumise korral saaks säästa oluliselt tulusamalt. Jätkuvalt hoiab iga kolmas oma sääste sularahas või jooksval arvelduskontol, mille intress on aastas keskmiselt 0,1%-03 %. Põhjus on enamasti selles, et paljud inimesed ei taha oma rahaga riskida ega seda kindlaks tähtajaks kinni panna. Siinkohal saaks aga pere oma vajadusi läbi kaaludes teha otstarbekama valiku. Erinevad pangad pakuvad mitmeid säästmisviise, millest levinumad on tähtajaline hoius ja fondide osakud. Nordea valikus on ühe alternatiivina Reservhoius, mida kõigile EOKL-i liikmetele pakume intressiga 4,55% – 4,75%. Reservhoius tagab kliendile arvelduskonto paindlikkuse ja tähtajalise hoiusega võrreldava tootlikkuse. See tähendab, et raha saab hoiusele juurde kanda või sealt välja võtta mis tahes ajahetkel, kuid erinevalt arvelduskontost teenib reservhoiusele pandud raha kopsakat intressi ning erinevalt tähtajalisest hoiusest ei kaota klient reservhoiuse katkestamisel juba teenitud intressi.
Kuigi tänases majanduskeskkonnas võib säästmine tunduda keeruline, siis tasub rahulikult läbi kaaluda, millised kulutused on hädavajalikud ja milliseid võiks paremini aasta peale jaotada. Iga kuu peab püüdma kasvõi natuke raha kõrvale panna. Kui palju raha alguses kõrvale panna, polegi tegelikult oluline – tähtis on harjutada endas säästmisharjumust. Kõige lihtsam on harjumust endas süvendada, kui maksta kuu alguses ära kõik arved ning siis panna alles jäävast osast teatud summa kõrvale. Isegi kui eelarve hetkel säästmist ei võimalda, siis tasub ettevaatlik olla tarbimislaenude võtmisega. Kui tarbimislaenu võtta oma igapäevaste kulude katmiseks, siis on suur oht raskustesse sattuda. Mõttekam on küsida pangast alternatiivseid tooteid, sest hinnavahe on märkimisväärne.
Samuti tasub end kursis hoida erinevate pankade igapäeva arvelduse hinnakirjaga, sest igakuised teenustasud võivad pankade lõikes palju erineda. Endale sobivamate kliendiprogrammide ja hinnapakettide valimisel tasub lähtuda oma tarbimisharjumustest ning pangateenuste kasutamise vajadustest. Lihtsa näitena võib tuua internetipanga, millel puhul on Nordeas võimalik valida kuu -või maksepõhise paketi vahel sõltuvalt kliendi vajadustest ja internatipanga kasutamisaktiivsusest. EOKL-i liikmetele pakume lisaks juurde tasuta deebetkaarti. Nordea on viimaste aastate jooksul Eestis jõudsalt arenenud ning oma juuri laiali ajanud. Täisteenindusega kontorid, sularahaautomaatide võrgustik ja kiire teenindus aitavad täita kõik kliendi finantsvajadused samaväärselt kui suuremates linnades.

Ideaalis võiks olla kliendi nõustaja finantsküsimustes, niisamuti nagu arst on meie partner ja usaldusisik tervise alal või ehituse vallas. Selleks aga on hädavajalik usaldus, mis saab tekkida ainult siis, kui inimene tunnetab panka partnerina, kes tunneb teda, tema vajadusi ja võimalusi.
Nordea Pangas saavad toodetelt ja teenustelt soodustusi kõik EOKLi liikmed, kes esitavad pangas organisatsiooni liikmete sooduskaardi – Kodukaardi. Lähitulevikus on Nordeal plaanis luua EOKLi liikmetele võimalus kasutada Kodukaarti ka igapäevase pangakaardina. Nordea pakub kõigile organisatsiooni liikmetele soodsamaid hoiustamistingimusi, madalamaid pangatasusid ja eripakkumisena Nordea MasterCard Cold, mis lisaks soodsale tasule sisaldab terviklikku reisikindlustust kogu perele!
Tiiu Sahtel, Nordea Panga koostööpartnerite osakonna juhataja
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC