Lasnamäele kavandatakse tervise- ja spordikeskust

Tallinna linnavalitsus kehtestab homsel istungil detailplaneeringu, mis võimaldab rajada Lasnamäele tervise-, kaubandus- ja spordikeskuse.

Lasnamäe linnaosas Mustakivi asumis paiknevale Linnamäe tee 3 kinnistule on plaanis rajada kuni 6-korruseline ärihoone – tervise-, kaubandus- ja spordikeskus. Planeeritava maa-ala suurus on 2,15 ha.

Tallinna linna omandis oleva ärimaa sihtotstarbega hoonestamata Linnamäe tee 3 kinnistu pindala on 15 399 m2. Tallinna Linnavalitsuse 21. novembri 2012 korralduse kohaselt seatakse Linnamäe tee 3 kinnistule pärast detailplaneeringu kehtestamist hoonestusõigus CC Arendus OÜ kasuks.

Planeeringuala piiridesse jäävad veel osaliselt Tallinna linna omandis olev üldkasutatava maa sihtotstarbega Linnamäe tee 5a kinnistu ning Mustakivi tee ja Linnamäe tee tänava maa-alad.

Planeeringuala kontaktvööndi puhul on tegemist traditsioonilise korterelamute piirkonnaga, kus paikneb ka ühiskondlikke hooneid, kaubandus- ja teenindusettevõtteid ning üldkasutatavaid alasid. Kontaktvööndi maa-alale jääb mitmeid suuremaid rohealasid, parke ja mänguväljakuid. Planeeringuala paikneb logistiliselt väga soodsas asukohas ning on ühistranspordiga hästi varustatud.

Hoone kuni 6-korruseline osa on mõeldud tervisekeskuse jaoks, madalam kuni 2-korruseline osa kaubandus- ja spordikeskuse tarbeks. Hoonekompleksi kõrgem maht on kavandatud piki Linnamäe teed sobitudes olemasolevate korterelamute asetusega. Madalam hooneosa on planeeritud piki Mustakivi teed, et jätta avatuks vaated Linnamäe tee 1 kinnistul paiknevast korterelamust. Hoonealuse pinna suuruseks on kavandatud kuni 5397 m2 ja hoone kõrguseks maapinnast kuni 23 m. Planeeritava maa-ala servadesse on kavas istutada kõrghaljastust.

Detailplaneeringu koostas Linnaruumi OÜ. Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles CC Arendus OÜ, detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 27. veebruari 2013 korraldusega ning võeti vastu 19. juuni 2013 korraldusega, 16. juulist kuni 30. juulini oli 2013 detailplaneering avalikul väljapanekul.

Detailplaneeringukohaste avalikult kasutatavate teede, üldkasutatava haljastuse, välisvalgustuse ja vihmaveekanalisatsiooni valmisehitamine tagatakse vastavalt 3. oktoobril 2013 sõlmitud lepingule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

82 − = 72

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?