Linn planeerib Lasnamäele ehitada uue sotsiaalmajutusüksuse

www.tallinn.eeNeljapäeval esitatakse Tallinna Linnavolikogule Punane tn 48a kinnistu detailplaneeringu vastuvõtmise eelnõu, kuhu planeeritakse rajada uus sotsiaalmajutusüksus vähese toimetulekuvõimega inimestele.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul peab pakkuma abivajajatele igakülgset tuge, aitama inimesed iseseisvasse ellu tagasi ning parandama nende toimetulekuvõimet. „Esimese sammuna võimaldame abivajajatele vältimatut sotsiaalabi, mille vormid on öömajad ja varjupaigad, järgnevalt toimub resotsialiseerimine sotsiaalmajutus- ja resotsialiseerimisüksustes,“ selgitas Mölder linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil.

Detailplaneeringu algatamisettepanekuga on hoones ette nähtud orienteeruvalt 40 ruumi, kus on võimalik osutada sotsiaalmajutusüksuse teenust ca 80 inimesele. Lõplik teenuskohtade arv täpsustatakse ehitusprojekti koostamise käigus. „Sotsiaalmajutusüksuse näol ei ole tegemist püsiva eluasemeteenusega, vaid ajutise majutusega, mille kestvus on plaanide kohaselt mõnest kuust paari aastani. Resotsialiseerimisteenuse eesmärk on suurendada inimeste toimetulekuvõimet nii, et nad oleksid võimelised iseseisvalt ühiskonnas toime tulema,“ sõnas abilinnapea Tõnis Mölder.

Projekti eeldatavaks kogumaksumuseks on planeeritud ligikaudu 6 miljonit eurot ning uue sotsiaalmajutusüksuse projekteerimisega on planeeritud alustada 2021. aastal. „ on rajanud kuus sotsiaalmajutusüksust, kuid vajadus teenuse järele on endiselt kõrge,“ lisas Mölder.

Detailplaneering on koostatud eesmärgil jagada ärimaa sihtotstarbega Punane tn 48a kinnistu kaheks krundiks ning määrata ehitusõigus moodustatavale ühiskondlike ehitiste ja sihtotstarbega krundile ühe kuni 3-korruselise sotsiaal- ja päevakeskuse hoone ehitamiseks ning moodustatavale ärimaa sihtotstarbega krundile olemasoleva 1-korruselise kaubandus- ja büroohoone järgi. Punane tn 48a kinnistul paiknevad sellest aastast ka Toidupank, kellele leidis uued ruumid, ning oluliselt väiksemal pinnal tegutseb samal kinnistul ka Tallinna Munitsipaalpood.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

90 − = 82

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest