Linn soovib Pirital säilitada terviseraja

TallinnTallinna linnavolikogu taotleb munitsipaalomandisse endise Scheeli mõisa alale jäävaid maatükke, et Pirita tervisespordirada jääks avalikku kasutusse.

Linnavolikogu otsus puudutab üheksa hektari suurust maatükki Kose põik 9 ning Jõekalda tn 2a asuvat maad ligikaudse pindalaga neli hektarit. Neil maadel paikneb avalikus kasutuses olev Pirita tervisespordirada, mis on abilinnapea Eha Võrgu kinnitusel väga populaarne ning teenindab aastaringselt ja tasuta nii Tallinna kui ka selle lähiümbruse elanikke.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder on juhtinud tähelepanu asjaolule, et aastaid kestnud Scheeli mõisa maade tagastamisprotsess on jõudmas lõpusirgele ning teiste maatükkide seas kuuluvad tagastamisele ka spordiradade alla jäävad maad. Mölderi arvates ei tohi tallinlastele oluline puhke- ja sportimisala minna eraomanike kätte.

Pirita jõeoru maastikukaitsealal toimuv tegevus on reguleeritud Pirita jõeoru maastikukaitseala kaitse-eeskirjaga. Kaitseala suurim väärtus seisneb puhke- ja taastusvõimaluste pakkumises kõigile Tallinna elanikele.

Kõnealused maatükid on olnud osana Pirita rohealast avalikus kasutuses ka enne omandireformi aluste seaduse jõustumist 20. juunil 1991. Tallinna linna generaalplaanil on see samuti määratud rohealaks. Pirita tervisespordi rajad renoveeriti aastal 2004 liikumisradade suurtoetajate kaasabil. Maatükkide munitsipaalomandisse taotlemise eesmärgiks on tagada ka tulevikus terviseradade avalik kasutamine.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC