Linnaplaneerijad tuvastasid võltsingu

tuvastas omaniku poolt läbivaatamiseks ja ehitusloa saamiseks esitatud võltsitud projekti.

Projekt näeb ette linnaosas aadressil Tanuma 29 asuva üksikelamu rekonstrueerimise hosteliks, projekti koostajaks on tiitellehel märgitud arhitekturibüroo Eek & Mutso. “Väidetavalt on projekti koostanud arhitekt Leili Mutso,” ütles abilinnapea Ülle Rajasalu. “Ent sellenimelist arhitekti ei eksisteeri. Samuti on projektiga tutvunud arhitektid Margit ja Loore Mutso kinnitanud, et see projekt ei ole koostatud arhitektuuribüroos Eek & Mutso.”

Arhitektuuribüroo esindajad tõdesid, et Eek & Mutso koostas umbes kaheksa aastat tagasi nimetatud aadressile ülesmõõtmisprojekti esmärgiga seadustada olemasolevas elamus tehtud muudatused. Hoone pidi jääma elamuks. Ülesmõõtmisega tegeles Loore Mutso. Projekti kooskõlastamine jäi vastavalt kokkuleppele omaniku ülesandeks.

“Linnaplaneerimise ametile esitatud pansionaadiprojekti koostajaks märgitud Leili Mutso allkiri meenutab Loore Mutso allkirja, ent Loore Mutso pole sellel projektile alla kirjutanud, samuti pole Leili Mutso nimelist inimest kunagi meie büroos töötanud,” kinnitab arhitektuuribüroo Eek & Mutso.

Kinnistu Anatoli Lukin tunnistab seletuskirjas, et kirjutas projektilehtedele “tema poolt alla”. “Lootsin, et siis läheb asjaajamine kiiremini,” põhjendas Lukin. Ühtlasi kinnitas ta, et “ei muutnud arhitekt Loore Mutso poolt tehtud projekti.”

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC