Linnavalitsus aitab korteriühistutel parkimiskitsikust leevendadaLinnavalitsus aitab korteriühistutel parkimiskitsikust leevendada

Tallinna linnavalitsus kavatseb seada parkimisalana kasutamiseks Sõpruse 246 kasuks isikliku tasuta kasutusõiguse osale Tallinna linna omandis olevast Keskuse tn 2b kinnistust.

Keskuse tn 2b pindala on 2,3 ha, isiklik kasutusõigus seatakse 353 m² suurusele osale kinnistust. Isikliku kasutusõiguse tähtaeg on 15 aastat, isikliku kasutusõiguse eest korteriühistult tasu ei võeta.

Sõpruse 246esitas Tallinna Linnavaraametile avalduse isikliku kasutusõiguse seadmiseks Sõpruse pst 246 korterelamu esisele, linna omandis olevale maa-alale, millele ühistu on vastavalt projektile ning programmi Hoovid korda raames välja ehitanud parkimisala. Parkimisalal on 22 parkimiskohta.

võtab endale kohustuse hoida omal kulul isikliku kasutusõiguse ala alaliselt heas seisukorras ning tagada isikliku kasutusõiguse esemel aastaringselt heakorra vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale.

„Tallinna linnavalitsus lahendab linnamaale korteriühistute kasuks isikliku kasutusõiguse seadmisega parkimise probleemi elamukvartalites,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Praeguseks on seatud linnamaale parkimiskohtade rajamise eesmärgil isiklik kasutusõigus enam kui 30 kasuks. Eelmisel aastal ehitati kokku 1195 parkimiskohta, sellest projekti „Hoovid korda“ raames 732 parkimiskohta, kusjuures toetas korteriühistuid selle projekti raames kokku on 330 551 euroga.“

Tallinna pakub korteriühistutele võimalust seada linna omandis olevale maale kasuks isiklik kasutusõigus parkimisalade ehitamiseks. Kasutusõiguse seadmise eesmärgiks on korteriühistute parkimisprobleemide leevendamine. Oluline on seejuures ka linna territooriumi parendamine ja heakorrastamine viisil, mis toob kasu nii ühistule kui ka linnale üldisemalt, muutes linnaruumi praktilisemaks ja esteetilisemaks.

Tallinna Linnavalitsus kiitis 4. aprillil 2012 heaks „Elamukvartalitesse lisaparkimiskohtade rajamise kava“, mille eesmärk on korterelamutega aladel lisaparkimiskohtade rajamiseks vajaliku tegevuse kavandamine ja selleks ülesannete andmine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

84 − 75 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal