Tallinn aitab korteriühistute parkimisprobleeme lahendada

Tallinna linnavalitsus kavatseb linna omandis olevale Eduard Vilde tee 86c kinnistule parkimiskohtade tarvis korteriühistu kasuks isikliku kasutusõiguse seada.

Tallinna linnavalitsuse korraldusega seatakse isiklik kasutusõigus 526 m² suurusele alale linna omandis olevast üldkasutatava maa sihtotstarbega kinnistust kogupindalaga 4903 m². VILDE 88 Korteriühistuliikmete sõidukite parkimiseks kasutatavale alale seatakse tasuta isikliku kasutusõigus 15 aastaks.

E. Vilde tee 88 korterelamu esine, linna omandis olev maa-ala on korteriühistu poolt vastavalt projektile ning programmi Hoovid korda raames parkimisalaks välja ehitanud. Parkimisalal on 40 parkimiskohta. Korteriühistu võtab endale kohustuse hoida isikliku kasutusõiguse ala omal kulul alaliselt heas seisukorras.

„Tallinna linnavalitsus lahendab linnamaale korteriühistute kasuks isikliku kasutusõiguse seadmisega parkimise probleemi elamukvartalites,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Praeguseks on seatud linnamaale parkimiskohtade rajamiseks isiklik kasutusõigus enam kui 30 korteriühistu kasuks. Eelmisel aastal ehitati kokku 1195 parkimiskohta, sellest projekti „Hoovid korda“ raames 732 parkimiskohta, kusjuures linn toetas korteriühistuid selle projekti raames kokku on 330 551 euroga.“

Isikliku kasutusõiguse seadmise eesmärgiks on korteriühistute parkimisprobleemide leevendamine. Oluline on seejuures ka linna territooriumi parendamine ja heakorrastamine viisil, mis toob kasu nii ühistule kui ka linnale üldisemalt, muutes linnaruumi praktilisemaks ja esteetilisemaks.

Tallinna Linnavalitsus kiitis 4. aprillil 2012 heaks „Elamukvartalitesse lisaparkimiskohtade rajamise kava“, mille eesmärk on korterelamutega aladel lisaparkimiskohtade rajamiseks vajaliku tegevuse kavandamine ja selleks ülesannete andmine.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika