Tallinna korteriühistud saavad linnalt haljastustoetust

Tallinna korteriühistud saavad kuni 15. juunini haljastuse rajamiseks linnalt toetust taotleda.

alustas projekti „Roheline õu“ raames taotluste vastuvõttu 24. mail.

„Selle projekti raames haljastustoetuse taotlemine ei ole sugugi keeruline, kutsun korteriühistuid seda võimalust kasutama,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Taotlusi võivad esitada Tallinna linnas tegutsevad korteriühistud. Maksimaalne on 600 eurot kohta ja toetuse määr kuni 60% tegevusele kulutatud summast.

on ette nähtud puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks, lillevaaside, -amplite ja istutuskastide ostmiseks ja paigaldamiseks, muru rajamiseks, puude raideks ja hoolduslõikuseks.

Toetuse saamiseks tuleb esitada juhatuse esimehel või volitatud esindajal Tallinna Linnavaraametile taotlus koos nõutavate lisadega kas elektrooniliselt aadressil linnavaraamet [ät] tallinnlv.ee või paberil aadressil Vabaduse väljak 10, 10146 Tallinn.

„Projekti eesmärgiks on toetada korteriühistuid väiksemahuliste ja kiirelt teostatavate haljastustegevuste läbiviimisel,“ ütles Võrk. „Võiks öelda ka nii, et see linnakeskkonda kaunistav projekt on täienduseks juba aastaid edukalt toiminud „Hoovid korda“ projektile, mille raames on saanud toetust koguni 850 korteriühistut.“

Võrgu sõnul on lisaks sellele linn toetanud 70 korteriühistut fassaadide korrastamisel ning võimaldanud 30 korteriühistul rajada linna maale täiendavad parkimiskohad.

Projekti „Roheline õu“ raames hoove korrastatavate korteriühistute toetamise korra kehtestas 2. mai 2013, kord jõustus 10. mail k.a.

„Pilootprojektina käivitas sellise tegevuse Kesklinna juba mullu ning see näitas, et huvi niisuguse toetusmeetme vastu oli päris suur,“ lisas Võrk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 49 = 57

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest