Tallinna korteriühistud saavad linnalt haljastustoetust

Tallinna korteriühistud saavad haljastuse rajamiseks linnalt toetust taotleda.

Tallinna Linnavaraamet alustab 24. maist 2013 projekti „Roheline õu“ raames taotluste vastuvõttu. Taotlusi saab esitada kuni 15. juunini.

Taotlusi võivad esitada Tallinna linnas tegutsevad korteriühistud. Maksimaalne on 600 eurot kohta ja toetuse määr kuni 60% tegevusele kulutatud summast.

on ette nähtud puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks, lillevaaside ja -amplite ostmiseks ja paigaldamiseks, muru rajamiseks, puude raideks ja hoolduslõikuseks.

Toetuse saamiseks tuleb esitada juhatuse esimehel või volitatud esindajal Tallinna Linnavaraametile taotlus kas elektrooniliselt aadressil linnavaraamet@tallinnlv.ee või paberil aadressil Vabaduse väljak 10, 10146 Tallinn.

„Projekti eesmärgiks on toetada korteriühistuid väiksemahuliste ja kiirelt teostatavate haljastustegevuste läbiviimisel,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Võiks öelda ka nii, et see linnakeskkonda kaunistav projekt on täienduseks juba aastaid edukalt toiminud „Hoovid korda“ projektile, mille raames on saanud toetust koguni 850 korteriühistut.“

Võrgu sõnul on lisaks sellele toetanud 70 korteriühistut fassaadide korrastamisel ning võimaldanud 30 korteriühistul rajada linna maale täiendavad parkimiskohad.

Projekti „Roheline õu“ raames hoove korrastatavate korteriühistute toetamise korra kehtestas 2. mai 2013.

„Pilootprojektina käivitas sellise tegevuse Kesklinna juba mullu ning see näitas, et huvi niisuguse toetusmeetme vastu oli päris suur,“ lisas Võrk.

Täpsem teave Tallinna kodulehel www.tallinnlv.ee/rohelisemtallinn.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC