Lõppes Pirita rannaala ideekonkurss

Reedel, 21. detsembril selgub Pirita rannaala maastikukujunduse ja teeninduspaviljonide arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldatud ideekonkursi võitja.

Konkursi korraldas Tallinna Linnaplaneerimise Amet koostöös Pirita Linnaosa Valitsuse, Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga. Võistlustingimuste koostamisel tehti koostööd kohalikke vabaühendusi koondava Pirita Seltside Koostöökojaga, kelle esindaja on eksperdiks ka tööde hindamisel.

Võistlus lõpeb võidutööde autorite piduliku väljakuulutamisega 21. detsembril kell 11.00 Pirita Vabaajakeskuses (Merivälja tee 3), siis on huvilistele vaatamiseks väljas kõik esitatud 11 võistlustööd. Töödega saab hiljem tutvuda ka Tallinna Linnaplaneerimise Ameti kodulehel.

Pirita ranna ja rannaga vahetult külgneva metsaala arendamise peamine eesmärk on parandada puhkeala kvaliteeti ja ranna teenindust terviklike ja kaasaegsete puhke- ja teenindusvõimaluste loomise kaudu, mis vastaks ranna kasutajate arvule, tugevdades samal ajal ka ranna identiteeti, et Pirita rannast kujuneks Tallinna esindusrand.

Võistlusele oodati ettepanekuid, mis suurendaksid Pirita ranna puhkeala aastaringset kasutust, pakuksid välja lahendusi rannaala kasutuse mitmekesistamiseks koos promenaadi, täiendavate jalgteede, platside, haljastuse, tänavamööbli, tervisespordirajatiste ja rannapaviljonide püstitamisega.

Võistlustöö alusel koostatakse ranna ja rannaala kujunduse projekt.

One comment on “Lõppes Pirita rannaala ideekonkurss

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

73 − 65 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC