Luminor rahastab endise Postimehe maja renoveerimist

Luminor BankLuminor annab Fausto Capitalile lisarahastuse Tallinna kesklinnas endise Postimehe majana tuntud Maakri 23a hoone renoveerimiseks.

Luminor ja Fausto Capital sõlmisid lepingu, mille järgi pank rahastab endise Postimehe majana tuntud hoone renoveerimist, mis hakkab ümberehituse järel kandma nime Maakri HUB. 17-korruselisesse hoonesse tuleb 10 000 ruutmeetrit büroopinda. Koos kinnistu ostmisega on investeeringu kogumaksumus 25 miljonit eurot.

Luminori ettevõtete panganduse Eesti üksuse juht Monika Kallas ütles, et pank hindab Fausto ettevõtlikku julgust. „Läbi pikaajalise koostöö Faustoga oleme olnud kaudselt osalised mitme huvitava uue ärikeskuse arendamises. Lisaks on Maakri ka Luminori kodupiirkond ning vaadates kogu sealse äripiirkonna arengut viimastel aastatel, on meil hea meel, et saame kaasa aidata mitmekülgse ning väärtust loova keskse ärikeskkonna kujundamisele,“ lisas ta.

Fausto Capitali müügidirektori Einar Niine sõnul jäävad endisest majast sisuliselt alles ainult konstruktsioonid. Uue ilme saavad hoone fassaadid ja siselahendused ning majale ehitatakse peale kaks klaasist lisakorrust. „Praegu käivad Maakri HUB ankurrentniku leidmiseks aktiivsed läbirääkimised mitme suurettevõttega,” ütles Niin. Fausto plaanib hoonesse koondada IT-ettevõtteid, kuid oodatud on ka teiste valdkondade esindajad.

Hoone esimesele korrusele tulevad kohvikud, restoranid ja roheline sisehoov, samuti tõukerataste laadimispunktid ning jalgrattaparklad koos riietusruumidega.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC