Mainor Ülemiste AS IV kv 2016 vahearuanne

Mainor Ülemiste2016. aasta 4. kvartali põhisündmused

ABB avas Ülemiste linnakus regionaalse äriteeninduskeskuse

Oktoobris 2016 avati vastvalminud Öpiku majas ABB Tallinna regionaalne äriteeninduskeskus. See on üks kuuest keskusest, mida ABB kontsern on üle maailma rajanud või rajamas, et muuta ettevõtte töö tõhusamaks ja tulusamaks, koondades ning standardiseerides tugiteenuseid, mida varem osutati 68 riigis eraldi. ABB peamised argumendid Eesti keskuse asutamiseks olid võimalus kasutada ära kohalikke andekaid inimesi, stabiilset taristut ja soodsat ärikeskkonda.

Mainor Ülemiste sidusettevõte Technopolis Ülemiste AS ja Selver AS allkirjastasid üürilepingu

Oktoobris allkirjastasid Ülemiste linnaku arendaja Technopolis Ülemiste AS ja Selver AS lepingu, mille kohaselt üürib Selver järgnevad 13 aastat aadressil Sepapaja tänav 2 asuvat 900 m² hoonet. Uus toidukauplus avab uksed ajaloolises Dvigateli tehase aegses majas 2017. aasta kevad-suvel.

Sepapaja Selveris võetakse kasutusele kõige uuemad müügisaali lahendused, nagu iseteeninduskassad ja e-Selveri väljastuspunkt, mis võimaldab ostkorvi koostada elektrooniliselt ja seega aega säästa.

3. novembril toimus Eesti suurimaks kontorihooneks kujuneva Öpiku maja esimese bürootorni ametlik avamine

22 000-ruutmeetrises 13 korrusega esinduslikus hoones on tegevust alustanud üle 30 ettevõtte, seminarikeskus ja kohvik Mamo. Lisaks paiknevad majas maa-alune auto- ja jalgrattaparkla ning esimesel korrusel avar ja luksuslik fuajee. LEED Gold sertifikaadi nõuetele vastava Öpiku maja näol on tegemist Ülemiste linnaku kõige energiasäästlikuma hoonega.

Novembris sõlmisid Technopolis Ülemiste AS ja Nordecon AS lepingu büroohoone ehitamiseks

Ülemiste Citysse Lõõtsa tänav 12 kerkivasse 13-korruselisse Alexandre Liwentaali nime kandvasse hoonesse tuleb 9 000 m² kontoripinda. Ehituslepingu maksumus on üle 8 miljoni euro, hinnale lisandub käibemaks.

Mainor Ülemiste kaasas kontorihoone ja parkimismaja ehitamiseks 16 miljonit eurot

AS Mainor Ülemiste tütarettevõte OÜ Öpiku Majad sõlmis Nordea pangaga 15,8 miljoni euro suuruse finantseerimislepingu, mille abil rajatakse ärilinnakuse Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teine bürootorn ja uus parkimismaja.

Uuring: Ülemiste City ettevõtted toodavad pea kolmandiku Eesti IT-sektori ekspordist

Ettevõtluskõrgkooli Mainor läbiviidud uuringust selgub, et Ülemiste City ärilinnakus luuakse 21% Eesti info- ja IT sektori lisandväärtusest ning 29% valdkonna teenuste ekspordist. Uuringu kohaselt on Ülemiste Citys asuvate ettevõtete töötajate keskmine palk Eesti keskmisest 1,5 korda kõrgem ning firmade kogukäive ületab miljardit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC