Margus Hanson: Korteriomandi ja korteriühistuga seotu saab palju selgemaks (1)

Täna parlamendis toimunud korteriomandi- ja korteriühistuseaduse esimesel lugemisel märkis Riigikogus korteriühistute toetusrühma juhtiv Margus Hanson (Reformierakond), et seaduse vastuvõtmine muudab ühistute tegevuse lihtsamaks ning ka korteriomanikud ei pea edaspidi otsima oma õigust erinevatest seadustest ja kohtulahenditest.

liige juhtis tähelepanu asjaolule, et uus puudutab väga paljusid. Eestis on umbes 21 000 korteriomandite esemeks olevat kinnisasja ja umbes 470 000 korteriomandit. Korteriühistute ligikaudne arv on hetkel aga vaid 9500. Uue seadusega tekib kõigile kortermajadele konkreetne raamistik, et nad hakkaksid tegutsema korteriühistutena.

„Edaspidi kantakse kõik korteriühistud ja ka kohustused avalikku korteriühistute registrisse. See annab muuhulgas võimaluse korteriostu puhul ostjal saada infot ühistu kohustuste kohta mugavalt avalikest allikatest,“ rääkis Hanson.

Korteriühistute toetusrühma juhtiv saadik kinnitas, et ühistute esindajatega tehti seaduseelnõu valmimisel tihedat koostööd. Mitmed esitatud ettepanekud said eelnõusse kirja. Töö seaduse ettevalmistamisel jätkub. Osapooli, keda asi puudutab, informeeritakse ja kaasatakse tulevikuski.

„Tunnustada tuleb ka finantsasutuste valmisolekut lahendada seaduse regulatsiooniga see probleemipundar, mida võib ja korteriomaniku jaoks kaasa tuua mõne korteri realiseerimine võlgade katteks,“ lausus Hanson.

Hanson märkis oma ettekandes sedagi, et loodab uue seaduse kehtimahakkamist varem, kui 2018. aastal nagu eelnõu praegu ette näeb.

One comment on “Margus Hanson: Korteriomandi ja korteriühistuga seotu saab palju selgemaks
  1. Adaur.ee ütleb:

    Alates 01. jaanuarist 2018 hakkab Eestis kehtima uus korteriomandi- ja korteriühistu seadus. Seaduse eesmärk on kokku võtta erinevates õigusaktides olevad korterite kasutamist ja valitsemist reguleerivad normid.

    Olulise muudatusena kaotatakse korterelamu ühisusena majandamise võimalus ja korteriühistu loomine muudetakse kohustuslikuks.

    https://www.kinnisvarakool.ee/raamatud/uus-korteriomandi-ja-korteriuhistuseadus/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

6 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest