Merko Ehitus: Kolmanda kvartali müügitulu ja puhaskasum kasvasid

Merko EhitusMerko Ehituse 2020. aasta kolmanda kvartali müügitulu oli 79,7 miljonit eurot ja puhaskasum 4,9 miljonit eurot, kasvades võrreldes eelmise aastaga vastavalt 8,6% ja 92%. Kontserni 9 kuu müügitulu oli 209 miljonit eurot ja puhaskasum 13,1 miljonit eurot. 9 kuuga müüs Merko 534 korterit.

„Suurema osa tänavusest kasumist on andnud korterite müük varem käivitatud projektides. Enim müüsime kortereid Vilniuses, kus realiseerus viimase paari aasta hea töö tulemus. Korteriarenduse osakaal meie äris on kasvanud, mistõttu kvartali tulemused võivad oluliselt varieeruda, sõltuvalt sellest, millal projektid valmivad,“ ütles ASi Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Merko kinnisvaraarenduse valdkonna 2020. aasta 9 kuu müügitulu kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üle kolme korra ja müüdud korterite arv enam kui 2,5 korda. Suuremad korteriarendusprojektid on Uus-Veerenni, Lahekalda ja Pikaliiva Tallinnas, Gaiļezers ja Viesturdārzs Riias ning Vilneles Slenis ja Rinktinės Urban Vilniuses.

„9 kuuga sõlmitud ehituslepingutest moodustavad suurema osa riigihanked. Lähema 12 kuu jooksul ei näe me Baltimaade ehitusturul tellimuste kasvu,“ kommenteeris Andres Trink ehitusturgu. 2020. aasta 9 kuuga sõlmisid kontserni ettevõtted uusi lepinguid 248 miljoni euro ja kolmandas kvartalis 72,9 miljoni euro väärtuses, millest suuremad olid Eestis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku kolmanda arendusetapi rajamine, Nordic Hotel Forumi ja Tallink City Hoteli renoveerimine, Lätis Orkla vahvli- ja küpsisetehase ehitus Ādažis ning lasteaia ehitus Salaspilsis. Kontserni ehituslepingute jääk septembri lõpu seisuga oli 251,2 miljonit eurot.

Kolmandas kvartalis olid suuremad töös olevad objektid Eestis Tallinna Muusika- ja Balletikool, Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Sadama D-terminali parkimismaja, andmekeskus Harjumaal, Aaspere-Haljala teelõigu ümberehitus ning Eesti Vabariigi kagupiiri maismaaosa taristu projekteerimine ja ehitus. Lätis olid töös Pinki koolihoone ja Lidli logistikakeskuse ehitus ning Riia Tehnikaülikooli ehitusteaduskonnahoone rekonstrueerimine. Leedus olid suuremad töös olevad objektid Neringa hotell Vilniuses, tuulepargi taristurajatised Telšiai rajoonis ning Kaunase rajooni politseijaoskonna peakontori hoone ja NATO kasarmud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal