Mida on vaja, et valmiks gigantne ehitusprojekt Tallinna kesklinna kitsastes tingimustes ja vaid 21 meetrit merest

Porto FrancoTallinna mereäärseimas äri- ja vabaajakeskuses Porto Franco avab esimese etapina uksed 2020. aasta kevadel Citybox Tallinn hotell – vaata videost, mida on vaja selleks, et Baltimaade suurima arendusprojekti ehitamine õnnestuks. Porto Franco on silmapaistev nii suuruse kui ka selle poolest, et esmakordselt ehitatakse Eestis maa alla kolm korrust ja vahetult mere ääres. Räägivad Nordeconi ja Porto Franco projektijuhid.

„Porto Franco puhul on tegemist gigantse projektiga, mille eri osade valmimise vahele on kindlasti vaja vahele tõmmata joon – et mingi osa hoonekompleksist varem kasutusele võtta. Nordeconile on usaldatud hoone esimese etapi ehitamine,“ rääkis Nordecon ASi Porto Franco projektijuht Rauno Rausk.

Üks osa esimesest etapist on Cityboxi hotelli valmimine, mille muudab eriliseks ca 270 numbrituba, mis on vaja väga kiires ja tihedas ajagraafikus välja ehitada. „Kindlasti aitab töö läbimõtlemisel kaasa 3D-projekteerimine ehk BIM mudeli rakendamine, mis aitab projekti valmimise kitsaskohad välja tuua enne tööde algust,“ lisas Rauno Rausk.

„Porto Franco I hoone peatöövõtja valikul oli tähtis, et meeskonnaliikmetel oleks eelnev suure objekti juhtimise kogemus, mis tagaks võimekuse sujuvalt läbi viia logistiliselt keerukas protsess. Kokku pea 20 000 m2 ehituspinda ja selle sees hotelli 272 numbritoa väljaehitamine – meil on hea meel, et Nordecon on selle väljakutse vastu võtnud,“ sõnas Porto Franco ehitusdirektor Margus Simson. „Kuna suurel objektil on palju erinevaid töövõtjaid, siis on äärmiselt tähtis, et tööd oleksid hästi ette planeeritud, omavahel suheldaks ja planeeritust peetakse ka kinni.“

Projekti teeb eriliseks ka, et see toimub kesklinna suhteliselt kitsastes tingimustes. Objektil on kuus tornkraanat  ja ehitada tuleb kolm korrust maa alla, mis on pea üheksa meetrit maapinnast allapoole – seetõttu tuleb arvesse võtta ka erinevaid loodusfaktoreid – nagu pinnaseveesurve.

Porto Franco kontseptsiooni on loonud Londoni arhitektuuribüroo Chapman Taylor Londonist, hoonekompleksi arhitektid on Ott Kadarik ja Mihkel Tüür, peaprojekteerijaks Estkonsult OÜ. Maja projekteeritakse ja ehitatakse LEED Gold standardite järgi. Porto Franco mere ning vanalinna lähedus pakub loomingulist ning inspireerivat miljööd.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.03-01.04.2024 Kinnisvara ABC