Millise kinnisvara järgi on kõige suurem nõudlus?

Küsisime RE/MAX Professionals maakleri Gerly Naela käest, et millise kinnisvara järgi on tema piirkonnas kõige suurem nõudlus?

Gerly Nael: “Kristiine, Veskimetsa ja Uue Maailma piirkondades on tunda tugevat huvi kasvu nii ostmise kui ka üürimise osas. Kõige rohkem otsitakse korterit piirkonda, kus on rahulik ja palju rohelust, väga populaarne on Uue Maailma piirkond, mis pakub samas ka linna lähedust.

Eelistatud on korterid väiksemates korterelamutes, mis pakuvad rohkem kodu tunnet kui suured paneelmajad. Suureks plussiks on rõdu ja tasuta parkimine kinnises hoovis. Tüüpiliseks ostjaks on üle keskea paar, kellel on lapsed kodust välja lennanud ja vana elamine on kahepeale liiga suureks jäänud.

Sageli on uue, väiksema kodu otsimise põhjuseks ka praeguses kodus kalliks jäävad kommunaalkulud. Seega pööratakse uue kodu valimisel väga suurt rõhku madalatele kommunaalkuludele, eelistatakse maju, kus on oma autonoomne katlamaja või gaasiküte. Sageli on selles vanusegrupis ostjal, tänu eelmise kodu müügile, raha oma uue kodu ostmiseks juba olemas.

Üürikliente iseloomustab hästi väljend noored, laulva revolutsiooni lapsed. Tavaliselt on üksinda või koos kaaslasega elav noor, kes soovib korralikku, kaasaegset korterit, mis jääks võimalikult kesklinna lähedale. Noortel, kelle rahakott ei hakka kesklinna üürikorteritele peale, on teiseks valikuks tihtipeale Kristiine.”

RE/MAX ProfessionalsArtikli allikas on RE/MAX Professionals
RE/MAX Professionals

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC