Nädala pakkumine: Lilli mõis

Adaur.ee “Nädala pakkumine” on rubriik, mis tutvustab omapäraseid kinnisvarapakkumisi. Tänane nädala pakkumine on Lilli mõis Anija vallas Harju maakonnas.

Adaur.ee nädala pakkumine: Lilli mõis, Lilli küla, Anija vald, Harjumaa

Adaur.ee nädala pakkumine: Lilli mõis, Lilli küla, Anija vald,

Objekt: Lilli mõis

Pakkumise sihtrühm: Lilli karjamõisa kompleks sobib ideaalselt suurperele, seltsikeskuseks või inimesele, kes oskab hinnata tõelist mõisaromantikat.

Hind: 102 259 €

Tutvustus:

Karjamõis ei moodustanud omaette mõisamajapidamist, vaid oli ühe mõisa keskusest eemal asetsev kompleks, kus elas osa töölisi, hoiti osa karja või paiknes mingi tööstus. Karjamõisad olid peamõisatega võrreldes tagasihoidlikult välja ehitatud; samuti ei olnud nad enamasti püsivad.

Tihti oli küllalt suhteline, kas ja milliseid mõisasüdamest eemal asetsevad ehitisi ja kas nende kogumeid loeti karjamõisaks või mitte. Enamik karjamõisaid moodustas siiski mingi ehitusliku kompleksi mõisasüdame näol. Lilli karjamõis moodustati 19. saj. Anija mõisa karjamõisana.

Peahoone on ümbritsetud põlispärnadega, mis varjavad seda tee poolt. Suveelamu ning aida vahele jääb kaunis tiik (veealust maad kinnistul 1380 m2). Otse peahoone vastas sissesõidutee ääres asub endine tõllakuur, mis nõukogude-ajal ehitati ümber viljakuivatiks. Kuna hooned on tugevate kandekonstruktsioonidega, tasub kaaluda nende ümberehitamist ning otstarbe muutmist.

Kõne all olevatel kinnistutel asuvate hoonete suhtes ei kehti muinsuskaitsealaseid piiranguid ega kohustusi, mistõttu ei pea ümber ehituste ning taastamiste puhul projekte kooskõlastama Muinsuskaitseametiga.

Tehniline info:

 • Lilli karjamõis moodustati 19. saj. Anija mõisa karjamõisana.
 • Lilli karjamõisa hoonetekompleks koosneb kahest kõrvuti asetsevast kinnistust suurustega 21243 m2 ja 14268 m2, milledel asuvad järgmised hooned:
  • Peahoone-elamu (548,0 m2)
  • Suveelamu (166,5 m2)
  • Saun (21,2 m2)
  • Kuur-ait (94,3 m2)
  • Puukuur (328,7 m2)
  • Tõllakuur (1045,7 m2)
 • Kahe üldpind kokku ca 3,5 ha ning hoonestusprotsent on 6,9%, sihtotstarve maatulundusmaa.

Viide objektile:

Müüja:

Kui soovid, et Sinu unikaalse iseloomuga pakkumine ilmuks siin rubriigis “Nädala pakkumine“, siis täida palun Nädala pakkumise vorm. Adaur.ee toimetus jätab enesele siiski õiguse pakkumist mitte avaldada.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC