Nasdaq tervitab New Hanza Capitali Balti turule

NasdaqNasdaq teatab, et täna noteeriti Nasdaq Balti börside võlakirjanimekirjas Läti kinnisvaraettevõtte New Hanza Capitali võlakirjad (lühinimi: NHCA). Ametlikult noteeritakse võlakirjad Nasdaq Riia turul.

New Hanza Capital AS on asutatud 2006. aastal. Ettevõte investeerib enda ja teiste investorite raha ärikinnisvarasse eesmärgiga teenida tulu nii pindade väljarentimiselt kui ka pikaajaliselt kinnisvara väärtuse kasvult. New Hanza Capitali suuromanik on ABLV Bank AS, kes omab ettevõttest 88%. New Hanza Capitali kinnisvaraportfelli kuuluvad praegu muu hulgas VEFi kontorihoone ja airBalticu peakontor Riia lennujaamas. Täpsemalt saab ettevõtte kohta lugeda: http://nh.capital/en/investor-relations/investor-relations.

New Hanza Capitali võlakirjaemissiooni maht on 10 miljonit eurot. Võlakirja kupongimäär on 4.9% aastas ja intressi makstakse välja kaks korda aastas. Võlakirjaemissiooni lunastamistähtaeg on 16. oktoober 2022. Emissiooni korraldas ABLV Bank.

„On rõõm tervitada New Hanza Capitali Nasdaq Riia börsile tuleku puhul. Kinnisvaraettevõtete huvi Balti börsi toel kasvukapitali kaasata ja end nähtavamaks teha on viimasel ajal kasvanud,“ ütles Nasdaq Balti börsiteenuste juht Daiga Auziņa-Melalksne.

„Oleme tänulikud oma investoritele nende usalduse ja huvi eest, kuna võlakirju märgiti peaaegu kaks korda rohkem kui oli emissiooni maht,“ ütles New Hanza Capitali juht Andris Kovaļčuks. „Kaasatud kapitali kasutame oma investeerimisplaanide ellu viimiseks, sealhulgas VEFi tehase terrirooriumil asuvate kontorihoonete kaasajastamiseks. Meie eesmärk on sinna luua modernne ettevõtluskeskkond, säilitades samal ajal hoonete väärtusliku arhitektuuri ja seeläbi ajaloolise atmosfääri. Arvestuslikult hakkavad renoveeritud hooned mahutama vähemalt 2500 töökohta.“

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 90 väärtpaberiturul 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaq-i tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 3800 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 11 triljoni dollari. Loe täpsemalt: nasdaqbaltic.com.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika