Nordecon Betoon ehitab Väätsa Agrole lähipiirkonna suurima piimafarmikompleksi

Nordeconi kontserni kuuluv ettevõte Betoon OÜ ja Väätsa Agro AS sõlmisid lepingu Liidu suurima piimafarmikompleksi ehitamiseks Lõõlasse, kus uutes lautades hakkab kokku olema 3330 lüpsilehma. Sõlmitud leping hõlmab esimeses etapis 2200 lüpsilehmale mõeldud lautade ehitamist, mille käibemaksuta maksumuseks on ligikaudu 9 miljonit eurot. Laudakompleksi ehitust finantseerib SEB Pank.

„Lõõla farmikompleksi ehitusleping annab tunnistust põllumajandusega seotud hoonete ehituse vallas pikaaegselt tegutsenud Betooni oskustest ja pädevusest. Meile on see suurim leping, mille me Eestis seni põllumajandushoonete ehitamise valdkonnas oleme sõlmitud. Esile toomist väärib samuti asjaolu, et lautade projekteerimine usaldati samuti Nordecon Betoonile,“ lausus Nordecon Betoon OÜ juhataja Mait Rõõmusaar. Mait Rõõmusaare sõnul kinnitab senine kogemus muu hulgas, et projekteerimis- ja ehitusteenuse tellimine ühelt ettevõttelt aitab kokku hoida nii aega kui raha ning lihtsamaks kujuneb ka kogu projekti juhtimine.

„Hea meel on teha taas koostööd ühe suurima toorpiima tootja Trigon Dairy Farming kontserniga, kuhu ka Väätsa Agro kuulub,“ sõnas Mait Rõõmusaar. „Kogemustega partnerite puhul sujuvad asjad tavaliselt vastavalt kokkulepetele ning säärase spetsiifilise suurobjekti puhul tuleb teadlikum ja paindlikum asjade korraldus osapooltele kindlasti kasuks.“

Järvamaal Väätsa vallas asuva Lõõla piimafarmikompleksi ehitustööde käigus ehitatakse uus lüpsikoda koos olmehoonega, uued lüpsikarjalaudad (esimeses etapis 2200 lehmale), silohoidlad, laguunid, puistesöödahoidlad, teed ja platsid ning rekonstrueeritakse olemasolevaid laudahooneid noorloomade hoidmiseks. Esimese etapi ehitustööd algavad septembris 2013 ning lõppevad plaani kohaselt augustis 2014.

Lõõla piimafarmikompleksi ehitamist finantseerib SEB Pank, kes on olnud mitmete suurlautade finantseerija viimastel aastatel.

Betoon on valdavalt betoonkonstruktsioonide projekteerimisele, ehitusele ja peatöövõtule spetsialiseerunud ettevõte, mis kuulub Nordeconi kontserni. Betoon annab tööd ligikaudu 160 inimesele.

AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 2012. majandusaastal ligi 160 miljonit eurot. Kontsern annab tööd ligikaudu 765 inimesele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

64 − 63 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest