Nordecon ehitab Tallinn-Tartu maanteele Valmaotsa Kärevere lõigule neli 2+1 möödasõiduala

NordeconAS Nordecon ja Maanteeamet sõlmisid lepingu 2+1 möödasõidualade ehituseks Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel Valmaotsa–Kärevere lõigule (kilomeetritel 160,7–168,1). Tööde maksumus on koos käibemaksuga ligi 8,1 miljonit eurot.

„Tallinn-Tartu maantee ühendab kaht Eesti suurimat linna, mistõttu on ka liiklus maanteel väga tihe ja tihti tekivad mõne aeglasema sõiduki tõttu autorongid,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „2+1 möödasõidud on optimaalne viis teedel liiklusturvalisust tõsta, sest möödasõite sooritatakse niikuinii. Õige on möödasõidumanööver ette võtta siis, kui selleks on olemas ka tingimused, mis ei sea liiklejaid ohtu. Kuna ehitustööd mõjutavad ka tavapärast liiklust Tallinn-Tartu maanteel, palume kõigilt sõitjatelt kannatust. Uuenenud teelõik avatakse 2018. aasta juulis.“

Lepingu käigus ehitatakse ca 7,4 km pikkusele Valmaotsa-Kärevere lõigule (kilomeetritel 160,7–168,1) neli 2+1 ristlõikega teelõiku ehk mõlemasse sõidusuunda kaks möödasõiduala.

Ehitustööde käigus rajatakse vajalikud tagasipöördekohad ning juurdepääsu- ja kogujateed. Lisaks paigaldatakse ca 14 km ulukitara ning ca 900 m erinevaid müratõkkeid. Töö teostamise aeg on 12 kuud.

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni 2016. aasta konsolideeritud müügitulu oli 183 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 720 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal