Viimsis peeti Haabneeme kooli juurdeehituse sarikapidu

Haabneeme koolTäna, 28. juunil peeti Haabneeme kooli juurdeehituse sarikapidu. Tegemist on Viimsi valla selle aasta kõige suurema investeeringuobjektiga – juurdeehitus läheb maksma ligi 1,2 miljonit eurot ning annab võimaluse tänase 6-klassilise kooli ümber kujundada 9-klassiliseks põhikooliks.

„Viimsi vallas on lapsi palju ning koolide ukse taga on kogu aeg piltlikult öeldes järjekord. Juurdeehitusega loome valda juurde 144 uut ja kaasaegset õppekohta, mis aitab koolikohtade järjekorda leevendada valla keskuse piirkonnas,“ ütles Viimsi abivallavanem Jan Trei. „Koostöö AS-iga Eviko on edukas – oleme oma ehitustöödega igati plaanipärased olnud ning saame täna sarikapidu pidada. Sarikapeo eesmärk on tänada ehitajaid hea ja tulemusliku töö eest ja rahvakommete kohaselt tuua uude hoonesse ka õnne. Juba õige pea saavad noored kasutada uut ja kaasaegset koolihoonet oma õppetundide läbiviimiseks,“ lisas Jan Trei.

Juurdeehitusse tulevad ruumid, millest Haabneeme kool on seni puudust tundnud: tööõpetus- ja tehnoloogiaruum, kodundus- ja käsitööruum, loodusklassid, muusika- ja kunstiklass, keemialabor ning kaks rühmatööruumi. Lisaks on kavandatud õpperuume teenindavad puhke- ja sanitaarruumid.

Haabneeme kooli juurdeehitus rajatakse Randvere tee 18 asuvale krundile, kus valmis Haabneeme Kooli õppehoone 2009. aastal arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ projekti järgi.

„Juurdeehitus on kavandatud toimiva koolihoone arhitektuurilise jätkuna, järgides selle kõrgusi, rütme ning viimistluse põhimõtteid, olles siiski olemasolevast koolihoonest selgelt eraldatud, kuid ühenduses 2. ja 3. korrusel olevate koridori jätkavate puhkeruumide abil,“ rääkis Jan Trei. „Juurdeehitusel kasutatakse raudbetoon seinapaneele analoogselt olemasolevale õppehoonele. Hoone harmoneerub olemasoleva kooli- ja lasteaiahoonega. Samuti sobib uus hoone looduskeskkonnaga kooli vahetus läheduses ning on ka sisustuselt ergonoomiline ning materjalivalikult ja ruumipaigutuses kaasaegne,“ lisas Jan Trei.

Viimsi vald (viimsivald.ee) asub Harjumaal Tallinna linna, Maardu linna ja Jõelähtme valla naabruses. Viimsi valla pindala on 73 km², vallas on ca 19 300 elanikku. Viimsi vallas on 2 alevikku, 20 küla ning 15 saart, neist suuremad on Naissaar ja Prangli.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus