Nordeconi uuendatud strateegia näeb ette jõulisemat kasvu Põhjamaades

NordeconNordecon plaanib lähema 5 aastaga tõsta välisturgude osakaalu 25%ni müügitulust. Müügitulu kasvu tervikuna nähakse vähemalt 10% aastas. Ettevõtte uuendatud strateegia kuni 2020. aastani näeb ette laienemist eelkõige välisturgudel – peamiselt Soomes ja Rootsis, aga ka Ukrainas.

„Eesti ehitusturg oleks nagu klaasist laega – suurematele tegijatele sobivaid objekte on suhteliselt vähe ja ebaregulaarselt, konkurents äärmiselt tihe ning selge on see, et äri kasvuks tuleb piir ette juba rahvaarvugi silmas pidades,” rääkis Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink. „Seepärast näeme ja otsime suuremaid kasvuvõimalusi eelkõige neil välisturgudel, kus oleme juba üksjagu tegutsenud ning teame, mida oodata. Tahame 2020. aastaks kasvatada välisturgude müügitulu osakaalu portfellis veerandile, mis on kindlasti tõsine, kuid teostatav väljakutse. Nordeconi tegevusfookus liigub Baltimaadest järjest rohkem Põhjamaadesse.”

„Keskendume lähiaastail Rootsi ja Soome pealinnades ning nende ümbruses peatöövõtulepingute hankimisele hoonete valdkonnas. Soomes oleme juba mõned aastad teostanud ka betoonitöid ning seda segmenti on kavas edasi arendada,“ lausus Jaano Vink. „Möödunud aastal alanud tegevus Rootsis on kulgenud positiivselt ning tingimused kasvuks soodsad. Nõudlus on selgelt olemas – tuleb ainult ise tubli olla ja leida parimaid võimalusi.“

„Paljuräägitud ja -kardetud Ukraina turul on samuti tunda elavnemist, kuigi liigseks optimismiks põhjust veel pole – samas oleme suutnud keerukate oludega kohaneda ning sealne potentsiaal ikka meeletu: hiigelturg on kvaliteetsetest ehitajatest päris tühi,“ märkis Jaano Vink. „Eestis jätkame suhteliselt rahulikku orgaanilist kasvu – eesmärgiks on kõigis olulisemates hoonete ja rajatiste segmentides turuliidrite hulka kuulumine. Ka omaarendusega elamuehituse osakaalu portfellis tuleb järgnevatel aastatel jõudsamalt kasvatada, kuigi jääme siiski jätkuvalt eelkõige kvaliteetse ehitusteenuse pakkujaks targale tellijale.“

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni 2015. aasta konsolideeritud müügitulu oli 145,5 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd rohkem kui 650 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

98 − 97 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.10.2021 Kasutusluba ja selle taotlemine