Nordic Hotel Forum pälvis esimese Eesti hotellina BREEAM jätkusuutlikkuse sertifikaadi

KapitelTallinna kesklinnas asuv neljatärni hotell Nordic Hotell Forum pälvis esimese Eesti hotellina rahvusvahelise jätkusuutlikkuse sertifikaadi ja kinnisvara kvaliteedimärgise BREEAM tasemel Very Good. Kaks aastat tagasi täies mahus uuendatud hotell on sellel aastal saavutanud 80% täituvuse.

Hotellihoone omaniku, kinnisvarafirma Kapiteli juhatuse esimees Taavi Ojala sõnul oli Nordic Hotel Forumi uuendusprojekt üks suuremaid investeeringuid sektorisse alates koroonapandeemia puhkemisest. „Otsus teha piirangute ajal ära suuremahulised uuendustööd ning taasavada hotell pandeemia taandumise järel värske ja konkurentsivõimelisema kontseptsiooniga, oli õige. Jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on olulised nii meile kinnisvara omanikuna, hotellioperaatorile kui hotelli klientidele, seega on hotellihoone sertifitseerimine loogiline samm. Kuigi hotellisektoris jagub väljakutseid, on meil hea meel hotelli käesoleva aasta tulemuste üle.“

Nordic Hotel Forumi juhatuse esimees Feliks Mägus kiidab tehtud investeeringuid jätkusuutlikkusse. „Hoone energiatõhususe parandamine aitab meil kui hotelli operaatoril vähendada märkimisväärselt kulusid ja keskkonnamõjusid. Tänu jätkusuutlikele lahendustele saame paremini vastata klientide ja turu nõudmistele, mille tulemusel kasvab nii meie klientide kui töötajate rahulolu.“

Ettevõtte Tepsli poolt läbib viidud sertifitseerimisprotsessis sai Nordic Hotel Forum BREEAM In-Use sertifikaadi tasemel Very Good, millega kuulub Eestis sertifitseeritud hoonete paremikku. Sertifitseerimisel arvestati üheksat aspekti: kinnisvara haldus, kasutajate heaolu, energiatõhusus, transport, veekasutus, ressursikasutus, kestlikkus, ökoloogiline mitmekesisus ja reostuse vähendamine. Nordic Hoteli Forumi hindamistulemuses tõusis kõrgete tulemustega esile kolm kategooriat: kasutajate heaolu, energiatõhusus ja transport. See kinnitab, et hoones on loodud head tingimused nii töötajatele kui külastajatele. Energiatõhususe kategooria hõlmab keskkonnasõbraliku kaugkütte kasutust, valgustussüsteemi ulatuslikku renoveerimist ning tehnosüsteemide automatiseeritud juhtimist. Transpordi kategooria kõrge tulemus tuleneb osalt hoone väga heast asukohast südalinnas, ent lisaks hoonesse loodud headest tingimustest ratturitele ning paigaldatud elektriautode laadijatest.

Tallinna kesklinna asuvas neljatärni superior taseme äri- ja konverentsihotellis Nordic Hotel Forum on 258 numbrituba. Nordic Hotel Forum on ülemaailmse iseseisvate hotellide turundusketi World Hotels liige. Hotelli opereerib pikaajalise üürilepingu alusel Eesti ettevõtjatele kuuluv OÜ Nordic Hotels.

Kapitel (www.kapitel.ee) on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mille portfellis on üle 250 000 m² üüritavat pinda ning enamik sellest on sertifitseeritud. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P. Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Kapitel Logistics OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika