Ober-Haus: Baltikumi hinnaindeks 03/2012

Ober-HausTallinnas tõusis märtsis keskmine korteri ruutmeetri hind 5,6%, põhjuseks tehingud uute korterite ja kallima kinnisvaraga.

Äärelinna suurimas elurajoonis Lasnamäel, kus uute korterite osakaal on proportsionaalselt väiksem, oli pinnaühiku hinnatõus 1,7%, seevastu Mustamäel ka Kristiines olid hinnad kerges langustrendis.

Võrreldes eelmise aasta märtsiga on Tallinnas keskmine pinnaühiku hind tõusnud 19,6%. Käesoleva aasta I kvartalis oli kinnisvaraturg aktiivne, korterite ostu-müügitehinguid tehti 30% rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Riias tõusis keskmine ruutmeetri hind märtsis 0,5% 975-le eurole ruutmeetri kohta. uute korteritele ületab pakkumist ja selles segmendis võib täheldada väikest hinnatõusu. Viimase 12 kuuga on keskmine ruutmeetri hind tõusnud 4%. Võrreldes hindade tipuga 2007. aasta mais on aga hinnad keskmiselt 58,1% madalamad.

Vilniuses tõusis keskmine ruutmeetri hind märtsis 0,1%. Kõige rohkem, 0,4%, kasvasid hinnad vanadel korteritel suuremates elurajoonides ja renoveeritud vanadel korteritel väärikates elurajoonides nagu Naujamiestis´es, Antakalnis´es ja Žverinas´es.

Viimase aastaga on keskmine ruutmeetri hind Vilniuses tõusnud 1,1% ja keskmine hind on 1204 eurot ruutmeetri kohta

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub Maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune, vaid varieerub kuust kuusse.

Loe lähemalt Ober-Hausi turuülevaadet siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

42 − 40 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal