Ober-Haus: hinnaindeks 10/2011

Ober-HausOber-Hausi korterite näitab, et 2011. aasta oktoobris langes keskmine pinnaühiku võrreldes eelmise kuuga 4,4%. Tallinnas langes keskmine pinnaühiku hind 4,2% 1082-le eurole ruutmeetri eest. Linnaositi oli Kesklinnas keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 8,8% madalam, seevastu Lasnamäel 3,5% kõrgem. Tartus oli keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 3,8% ja Pärnus 7,5% madalam.

12 piirkonna summeeritud korteriomandite tehingute arv vähenes selle aasta oktoobris septembriga võrreldes 1.9%, samas eelmise aasta oktoobriga võrreldes kasvas 4,3%, kokku toimus 724 tehingut. Võrreldes 2010. aasta oktoobriga on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud indeksi järgi 4,7%, kuid on turu absoluutsest tipust 2007. aasta kevadel 40,6% madalam.

Käesoleva aasta kümne kuuga on vaadeldavates piirkondades tehtud kokku 2,4% vähem ostumüügitehinguid kui eelmisel aastal sama ajaga, sh Tallinnas 1,4% vähem.

Ober-Hausi ülevaade on allalaaditav siit.

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

baseerub -ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune, vaid varieerub kuust kuusse.


Analüütik

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC