Ober-Haus: hinnaindeks 11/2011

Ober-Hausi Hinnaindeks november 2011Ober-Hausi korterite hinnaindeks näitab, et 2011. aasta novembris tõusis vaadeldavates piirkondades keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 1,4%.

Tallinna keskmine pinnaühiku hind aga langes 1,2% 1070-le eurole ruutmeetri eest. Linnaositi oli Kesklinnas keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 2,0% madalam, seevastu Lasnamäel 2% ja Mustamäel 7,5% kõrgem. Tartus oli keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 5,9% kõrgem ja Pärnus 3,4% madalam.

12 piirkonna summeeritud korteriomandite tehingute arv kasvas selle aasta novembris oktoobriga võrreldes 4%, samas eelmise aasta novembriga võrreldes vähenes 8,5%, kokku toimus 758 korteriomandi tehingut.

Võrreldes 2010. aasta novembriga on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud indeksi järgi 8,5%, kuid on turu absoluutsest tipust 2007. aasta kevadel 39,6% madalam.

Käesoleva aasta üheteistkümne kuuga on vaadeldavates piirkondades tehtud kokku 3% vähem ostumüügitehinguid kui eelmisel aastal sama ajaga, sh. Tallinnas 2,5% vähem.

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub Maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune, vaid varieerub kuust kuusse.


Analüütik

Ober-Hausi hinnaindeksi liikumise ülevaade on allalaaditav siit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC