Paide koduomanikud ootavad Konkurentsiameti analüüsitulemusi

Eesti Omanike Keskliit2008nda aasta sügisel kooskõlastas Paide Pogi OÜ poolt pakutud uue kaugkütte piirhinna, mille tulemusel tõusis toasooja hind tarbijatele pisut enam kui 50%. Paljusid linnakodanikke, kelle rahakotti selline nahaalne tegutsemine otseselt mõjutas, pani hambaid krigistama ja nii mõnigi neist pöördus oma murega Eesti Omanike Keskliidu poole.

Koduomanike Liit võttis loomulikult antud probleemi uurimise alla, et tagada järgmiseks kütteperioodiks õiglased hinnad. Omapoolse analüüsi tulemusel leiti, et antud hinnatõusus on mitmeidki hämaraid kohti ja pole kooskõlas Konkurentsiseadusega, mis sätestab monopolidele õigustatud hinna printsiibi. Saamaks erapooletut eksperdi hinnangut antud toasooja tõusu küsimuses pöördus Priit Värk ( Koduomanike Liidu esindaja) märgukirjaga Konkurentsiameti poole. Märgukirjas tõsteti esile järgmised punktid:

  • Pogi OÜ hinnakujundamise kalkulatsioonid on tehtud ajal kui toorainete hinnad olid maailmaturul tipu lähedal ning juba eelmise aasta kütteperioodiks olid need märgatavalt langenud. Kui hinnatõusu põhjenduseks oli toorainete kokkuostuhinna kerkimine, siis miks languse korral pole korrigeeritud toasoojahinda?
  • Kolmeliikmelisel Linnavalitsusel, kes kooskõlastas uue piirhinna, puudub energiaalane pädevus otsustamaks nii suure mõjuulatusega küsimustes. EOKL-i poolne ettepanek on, et universaalteenuste nagu kaugkütte müügihinna kehtestamisel tuleks see kooskõlastada Konkurentsiametiga.

Märgukiri sai esitatud Konkurentsiametile 06.06.2009 ning peale mitmeid järelpärimisi tuli eelmise nädala lõpus(!) Konkurentsiameti nõunikult ka kirjalik vastus, kus kinnitati, et soojusenergia hinna analüüs on lõpetatud. Praeguse informatsiooni põhjal anti Pogi OÜ-le 10 päeva aega ärisaladuste äramärkimiseks ning seejärel peaks kauaoodatud analüüs saama avalikkusele kättesaadavaks.

Kui kõik läheb ootuspäraselt, siis sõltuvalt Konkurentsiameti analüüsi tulemustest saab juba selle aasta lõpus astuda järgmised sammud toasooja hinnavõitluses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

14 − 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest