Pealinna korteriühistud saavad haljastustoetust

TallinnTallinna korteriühistutelt laekus projekti „Roheline õu“ raames haljastustoetuse saamiseks 116 taotlust, millega taotleti kokku üle 46 300 euro toetust.

„Positiivne otsus langetati 103 taotleja osas,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. Linnaosadest said enim toetust Lasnamäe (23 korteriühistut, kokku 10 908 eurot) ja Põhja-Tallinn (28 korteriühistut, kokku 9626 eurot). Järgnes Mustamäe 17 korteriühistu ning kokku 7934 euroga.

Kõige enam laekus taotlusi laekuski Põhja-Tallinnast (32), Lasnamäelt (25) ja Mustamäelt (19). Enim sooviti toetust kortermaja ümbruse heakorrastamiseks, haljastamiseks ja heki rajamiseks (71 taotlust), puude raieks ja hoolduslõikuseks laekus 26 taotlust ning muru rajamiseks ja taastamiseks, sh sambla tõrjeks esitati 11 taotlust.

Tänavu on projekti „Roheline õu“ raames korteriühistutele haljastustoetuste maksmiseks linnaeelarves ette nähtud 44 278 eurot. Maksimaalne toetus on 600 eurot korteriühistu kohta ja toetuse määr kuni 60% kavandatud tegevuste kogumaksumusest.

„Korteriühistud saavad projekti raames taotleda toetust taimede soetamiseks ja istutamiseks, lillevaaside ja amplite ostmiseks, muru rajamiseks ja sambla tõrjeks ning puude raieks ja hoolduslõikuseks,“ ütles Võrk.

Toetus makstakse välja pärast seda, kui korteriühistu on kavandatud tegevused ellu viinud, arved tasunud ja esitanud linnavaraametile kuluaruande koos nõutavate lisadega. Korra kohaselt on aruannete esitamise viimane päev10. september, tähtajaks laekumata kuluaruanne on alus toetuse maksmisest keeldumiseks.

Kui korteriühistu on kavandatud tegevused ellu viinud, arved tasunud ja esitanud tähtajaks linnavaraametile kuluaruande koos nõutavate lisadega, peaks ta võtma ühendust oma asukohajärgse linnaosa valitsusega ja leppima kokku kohapealse kontrolli läbiviimise aja. Kohapealset kontrolli teevad Rohelise õue hindamiskomisjoni liikmed, kes vaatavad tehtu üle ja vajadusel nõustavad hooviala edasiste haljastustegevuste osas. Kontrolli kohta vormistatakse kontrollakt.

Tallinna linn toetab projekti „Roheline õu“ kaudu korteriühistuid hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seotud kulude katmisel 2013. aastast. Aastatel 2013-2015 on linnaeelarvest projekti toetusteks eraldatud kokku on 115 780 eurot. Eelnenud kahel aastal sai toetust kokku 182 korteriühistut.

Projekti eesmärk on muuta linna elukeskkond atraktiivsemaks ja parandada elukvaliteeti kohaliku aktiivsuse suurendamise ja mittetulundustegevuse arendamise kaudu. Ühtlasi soovitakse projektiga aidata kaasa Tallinna saamisele 2018. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks.

Toetus on ette nähtud puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks; lillevaaside, -amplite ja muude mahutite ostmiseks ja paigaldamiseks, istutusmaterjali soetamiseks ja istutamiseks; muru rajamiseks ja sambla tõrjeks; puude raieks ja hoolduslõikuseks ning loetletud tegevuste elluviimiseks vajalike teenuste ostmiseks.

Projekti lõppedes määratakse projektis osalenud korteriühistuist igast linnaosast ühele auhind tunnustuseks huvitava lahenduse või silmapaistvalt hea teostuse eest õueala parendamisel.

Projekt „Roheline õu“ on täienduseks juba aastaid edukalt toiminud „Hoovid korda“ projektile, mille raames on saanud toetust üle 900 korteriühistu. Lisaks on linn toetanud enam kui 100 korteriühistut fassaadide korrastamisel.

Täpsem informatsioon www.tallinnlv.ee/rohelisemtallinn.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 70 = 71

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!