Pealinna korteriühistud saavad haljastustoetust

TallinnTallinna korteriühistud esitasid projekti „Roheline õu“ raames linnalt haljastustoetuse saamiseks 124 taotlust.

Linnaosadest enim laekus taotlusi Lasnamäelt (27), järgnesid Kesklinn (25) ja Põhja-Tallinn (24), samas on taotluste kogusumma kõige suurem Põhja-Tallinna ja Kesklinna linnaosas (ca 10 600 €), järgnevad Lasnamäe linnaosa (7800 €), Kristiine (7011 €), Mustamäe (5355 €) ja Nõmme (4646 €). Taotletavate toetuste kogusumma on ligi 48 700 eurot.

„2014. aastal on Tallinna linna eelarves korteriühistute hoovide heakorrastamise ja haljastamisega seotud kulude katmiseks ette nähtud 37 900 eurot, seega jääb ka seekord osa taotlusi rahuldamata,“ tõdes abilinnapea Eha Võrk. „See näitab, et korteriühistute huvi haljastustoetuse vastu on väga suur. Seega on mullu käivitatud projekt kujunenud üsnagi populaarseks.“

Tallinna toetab projekti „Roheline õu“ kaudu korteriühistuid hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seotud kulude katmisel 2013. aastast, mullu väljastati korteriühistutele haljastustoetusteks 31 317 eurot, toetust sai 85 korteriühistut. Toetuse saamiseks esitatud 130 taotlusest 45 jäi rahuldamata.

Eelmise aastaga võrreldes on oluliselt kasvanud Mustamäe ja Nõmmel taotluste arv – vastavalt viielt taotluselt 14 ja neljalt taotluselt 11 taotluseni. Ka taotluste tase on tänavu kõrgem kui mullu.

Nii nagu eelmiselgi aastal oli ka tänavu palju taotlusi seotud puude hoolduslõikuse või raiega, toetust taotletakse veel muru rajamiseks ning lillede ja põõsaste istutamiseks. 25 taotlejat osalenud projektis ka eelmisel aastal, eriti need, kes alustasid möödunud aastal suurema haljastusprojekti elluviimist ja sellel aastal jätkavad kavandatut. Seitse tänavust taotlejat osales eelmisel aastal projektis „Lasnamäe lilleline õu“.

Otsused rahastamise kohta tulevad juuni lõpuks.

Tallinn toetab projekti „Roheline õu“ kaudu korteriühistuid hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seotud kulude katmisel. Projekti eesmärk on muuta linna elukeskkond atraktiivsemaks ja parandada elukvaliteeti kohaliku aktiivsuse suurendamise ja mittetulundustegevuse arendamise kaudu. Ühtlasi soovitakse projektiga aidata kaasa Tallinna saamisele roheliseks pealinnaks.

Projekt „Roheline õu“ raames saavad Tallinna korteriühistud taotleda toetust hoovi heakorrastuseks, sh puude raie ja hoolduslõikus ning haljastuse rajamisega seotud kulude katmine. Maksimaalne toetus on 600 eurot kohta ning omaosalus peab olema vähemalt 40%.

Toetust antakse puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks, Projekti eesmärgiks on toetada korteriühistuid väiksemahuliste ja kiirelt teostatavate haljastustegevuste läbiviimisel.

Täpsem informatsioon www.tallinnlv.ee/rohelisemtallinn.

Projekt „Roheline õu“ on täienduseks juba aastaid edukalt toiminud „Hoovid korda“ projektile, mille raames on saanud toetust koguni 904 korteriühistut. Lisaks on toetanud 95 korteriühistut fassaadide korrastamisel ning võimaldanud 36 korteriühistul rajada linna maale täiendavad parkimiskohad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 3 = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine