Korteriühistud saavad haljastustoetust

Tallinna korteriühistud esitasid projekti „Roheline õu“ raames linnalt haljastustoetuse saamiseks 127 taotlust kogusummas 50 041 eurot.

Linnaosadest enim laekus toetusi Lasnamäelt (28), järgnesid Kesklinn (26) ja Põhja-Tallinn (24).

„See tõendab, et mullu käivitatud projekt on kujunenud üsnagi populaarseks,“ tõdes abilinnapea Eha Võrk. Mullu, projekti käivitamise aastal said haljastuse rajamiseks toetust 85 korteriühistut, kokku väljastati haljastustoetusteks 31 317 eurot. Toetuse saamiseks esitati eelmisel aastal 130 taotlust.

Tallinn toetab projekti „Roheline õu“ kaudu korteriühistuid hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seotud kulude katmisel. Projekti eesmärk on muuta linna elukeskkond atraktiivsemaks ja parandada elukvaliteeti kohaliku aktiivsuse suurendamise ja mittetulundustegevuse arendamise kaudu. Ühtlasi soovitakse projektiga aidata kaasa Tallinna saamisele 2018. aastal Euroopa roheliseks pealinnaks.

Eelmisel aastal käivitatud projekti „Roheline õu“ raames saavad Tallinna korteriühistud taotleda toetust hoovi heakorrastuseks, sh puude raieks ja hoolduslõikuseks ning haljastuse rajamisega seotud kulude katmiseks. Maksimaalne toetus on 600 eurot korteriühistu kohta ning ühistu omaosalus peab olema vähemalt 40%.

Projekti eesmärgiks on toetada korteriühistuid väiksemahuliste ja kiirelt teostatavate haljastustegevuste läbiviimisel. Toetust antakse puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks, samuti lillevaaside, -amplite ja muude mahutite ostmiseks ja paigaldamiseks, muru rajamiseks ja sambla tõrjeks.

Tallinna linna tänavuses eelarves on projektiga seotud kulude katmiseks ette nähtud 37 900 eurot.

Täpsem informatsioon www.tallinnlv.ee/rohelisemtallinn.

Uuendusena saab huvitavaima lahenduse esitanud või silmapaistvalt hästi korrastatud õuega ühistu auhinna. „Auhinna määramisega tahame tõmmata avalikkuse ja teiste korteriühistute tähelepanu headele tulemustele linnaruumi ja korteriühistu õueala heakorrastamisel,“ ütles Võrk.

Projekt „Roheline õu“ on täienduseks juba aastaid edukalt toiminud „Hoovid korda“ projektile, mille raames on saanud toetust koguni 904 korteriühistut. Lisaks on linn toetanud 95 korteriühistut fassaadide korrastamisel ning võimaldanud 36 korteriühistul rajada linna maale täiendavad parkimiskohad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

20 + = 23

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!