Pelgulinna rajatakse kaubanduskeskus ja ärihoone

Tallinna linnavalitus kavatseb võtta vastu Pelgulinnas asuva -ala detailplamneeringu, mis näeb ette Sõle tänava äärde kaubandus-teeninduskeskuse ja ärihoone rajamise.

Ehte tn 2, Sõle tn 48a, 51 ja 51b kruntide ja lähiala kavandab 1,8 ha suurusele -alale kaubandus-teeninduskeskuse ja ärihoone. Detailplaneeringu algatamist taotles Suurlinna AS, detailplaneeringu koostas AS.

Planeeritav ala asub Pelgulinna korruselamupiirkonnas. Tallinna üldplaneeringu alusel asuvad Ehte tn 2, Sõle tn 51, 51b krundid perspektiivse magistraaltänava ehk planeeritava Pelgulinna möödasõidutee koridoris.

Planeeringu lahendus arvestab perspektiivse Pelgulinna möödasõiduteega, mis muudab planeeritavad krundid nurgakruntideks.

Planeeritav kaubanduskeksus on madal, ühekordne hoone, millele vastanduvad olemasolev 16-korruseline korterelamu ja teisel pool Sõle tänavat asuv planeeritav üheksakorruseline büroohoone. Kõrghaljastus säilitatakse ja täiendatakse istutatavate puudega.

Põhja-Tallinna ja halduskogu kooskõlastasid detailplaneeringu ning märkisid, et nõustuvad Sõle tn 48a krundile üheksakorruselise ärihoone kavandamisega.

Peale vastuvõtmist korraldavad ning Põhja-Tallinna detailplaneeringu avaliku väljapaneku, millele järgneb detailplaneeringu kinnitamine.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC