Pelgulinna rajatakse kaubanduskeskus ja ärihoone

Tallinna linnavalitus kavatseb võtta vastu Pelgulinnas asuva maa-ala detailplamneeringu, mis näeb ette Sõle tänava äärde kaubandus-teeninduskeskuse ja ärihoone rajamise.

Ehte tn 2, Sõle tn 48a, 51 ja 51b kruntide ja lähiala detailplaneering kavandab 1,8 ha suurusele maa-alale kaubandus-teeninduskeskuse ja ärihoone. Detailplaneeringu algatamist taotles Suurlinna AS, detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.

Planeeritav ala asub Pelgulinna korruselamupiirkonnas. Tallinna üldplaneeringu alusel asuvad Ehte tn 2, Sõle tn 51, 51b krundid perspektiivse magistraaltänava ehk planeeritava Pelgulinna möödasõidutee koridoris.

Planeeringu lahendus arvestab perspektiivse Pelgulinna möödasõiduteega, mis muudab planeeritavad krundid nurgakruntideks.

Planeeritav kaubanduskeksus on madal, ühekordne hoone, millele vastanduvad olemasolev 16-korruseline korterelamu ja teisel pool Sõle tänavat asuv planeeritav üheksakorruseline büroohoone. Kõrghaljastus säilitatakse ja täiendatakse istutatavate puudega.

Põhja-Tallinna valitsus ja halduskogu kooskõlastasid detailplaneeringu ning märkisid, et nõustuvad Sõle tn 48a krundile üheksakorruselise ärihoone kavandamisega.

Peale vastuvõtmist korraldavad linnaplaneerimise amet ning Põhja-Tallinna valitsus detailplaneeringu avaliku väljapaneku, millele järgneb detailplaneeringu kinnitamine.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!