Tallinn alustab Filtri ja Tehnika tänava ühenduse projekteerimist

Linnavalitsus kiidab heaks Tallinna Kommunaalameti projekti “Tehnika ja Filtri tänava ühendustee projekteerimine ja Struktuurifondide projektitaotluse koostamine” ja annab Tallinna Kommunaalameti juhatajale Ain Valdmannile volituse projekti allkirjastamiseks.

Abilinnapea Peep Aaviksoo sõnul on Filtri ja Tehnika tänava ühenduse projekteerimine oluline osa Peterburi tee, Tartu mnt., Järvevana tee liiklussõlme rekonstrueerimisest, millega kaasneb kogu linna läbiva magistraaltee väljaehitamine. “Esimese etapina taotleb linn Filtri ja Tehnika ühendustee projekteerimise rahastamist Euroopa Struktuurfondidest ja järgmise sammuna esitatakse Euroopa Struktuurifondidele taotlus selle teelõigu ehitamise rahastamiseks,” selgitas Aaviksoo.

Tallinna tänavavõrgu arengukava näeb linnale oluliste magistraalteede rajamiseks ette Euroopa Liidu finantsvahendite ning riigieelarveliste vahendite kaasamist.

Tallinna Linnavolikogu poolt kinnitatud määruse “Tallinna magistraaltänavavõrgu väljaehitamine” kohaselt ei vasta tänane Tallinna teedevõrk kasvavale liikluskoormusele, seda eriti kesklinnas, kus teede ja tänavate läbilaskevõime suurendamise võimalused on piiratud. Selle kitsaskoha kõrvaldamisele aitab määruse kohaselt oluliselt kaasa Tehnika ja Filtri tänava ühendustee rajamine, mis suunab linna läbiva liiklusvoo kitsastelt kesklinna tänavatelt sildade ja viaduktidega kaasaegsele magistraalile.

Tehnika ja Filtri tänava ühenduse projekteerimise kogumaksumus on 2 110 000 krooni, millest linn kaasfinantseerib 640 000 krooni.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC