Pindi Kinnisvara: Rotermanni kvartal viis kinnisvaraindeksi enneolematult kõrgeks

Pindi Kinnisvara17 suurema linna tehinguid koondav Pindi tõusis detsembris suisa 14% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1522 eurot ruutmeetri kohta. Novembris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1335 €/m².

Kui 2017. aasta novembris tehti indeksilinnades 1327 korteriomandi tehingut, siis detsembris oli tehingute arv 1442. Võrdluseks- 2016. aasta detsembris tehti indeksilinnades 1330 korteriomandi tehingut.

müügipartner Peep Sooman ütles, et suurt tõusu võimendas Tallinna tehingute ebaharilikult suur osakaal (67,6%). „Tegeliku volüümi andis aga Tallinna ja terve Eesti kalleim arendusprojekt Rotermanni kvartal, kus sõlmiti detsembris kokku 23 asjaõiguslikku lepingut, sealhulgas müüdi maha ka ülikallid katusekorterid,“ selgitas Sooman. „Eesti kinnisvaraturg on väga õhuke- ühe eksklusiivse projekti tehingud võivad jätta eksliku mulje, justkui terve oleks hirmkiires tõusufaasis,“ lisas ta.

Tallinna sadama-alal paiknevas Rotermanni kvartalis on paljude korterite müügihind üle 4000€/m². Tallinna keskmine tehinguhind oli detsembris 1876 €/m².

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2016 on plussis 7 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 144 protsendi võrra kõrgemal.

koostatud võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Pindi Kinnisvara: Rotermanni kvartal viis kinnisvaraindeksi enneolematult kõrgeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

88 + = 93

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine