UMPA: Palgakasv ja Tallinna demograafia toetavad uute elamispindade müüki

umpaViimastel aastatel on arenduste hulk ja hind Tallinnas pakkunud palju kõneainet kriisikuulutajatele. Samas ei toeta analüütika seda endiselt millegagi.

Uus Maa analüütiku Igor Habali poolt värskelt koostatud uusarenduste ülevaate kohaselt, ei ole suur pakkumiste hulk ja kõrge hind siiski peletanud ostjate huvi uue elamispinna vastu. Viimase pooleteise aasta jooksul on pakkumiste hulk olnud ca 3000 ja tehingute maht kvartalis püsivalt ca 700. Seega realiseeritakse uusarendused pisut rohkem, kui ühe aasta jooksul, mis arvestades viimaste aastate hinnatõusu on väga hea tulemus.

180111 Tallinna uusarendusturu dünaamika

2018. aastal jõuab esialgsete hinnangute kohaselt müüki pisut vähem uusi kortereid, kui eelmisel aastal. Arvestades jätkuvalt tugevat nõudlust võib ettevaatlikult ennustada, et müügihinnad käivad käsikäes ehitushinna kasvuga.

Uutest arendustest ligi kolmandik on Kesklinna piirkonnas, kus 4. kvartalis saavutas pakkumishind 2913€ ruutmeetri kohta. Järgnesid Lasnamäe ja Põhja-Tallinn. Kõige kiirem oli realisatsiooni periood Lasnamäel ja Mustamäel, kus see langes alla 10 kuu piiri. Kõige pikem oli realisatsiooni periood ilmselt kõrge hinna tõttu Kesklinnas ja Põhja-Tallinnas, kus realisatsiooni aeg kasvas kõige enam.

180111 Laojäägi realiseerimine (kuud)

Tallinna kõige likviidsem toode on ajalooliselt 2-toaline korter. Selles osas pole viimased aastad muutust toonud. Suuremad korterid müüvad stabiilselt umbes pool aastat kauem, kui 1- ja 2 -toalised. Hinna järgi võrreldes realiseeritakse alla 100’000€ maksvad korterid enam kui aasta võrra kiiremini, kui kallimad, üle 200’000€ maksvad, korterid.

180111 Laojäägi realiseerimine toalisuse lõikes (kuud)

Enim oodatakse arendajatelt seega endiselt väiksemaid kortereid, mille hind ei ole üle 150 000€.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

09.02.2023 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?