Pindi Kinnisvara: Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

Pindi KinnisvaraKoroonakriisi ajal varjusurma vajunud uute korterite turul on tehingute arv jõudsalt taastumas – kui aprillis soetati terve peale kõigest mõnikümmend uut korterit, siis juulis on see tõusnud 200 ühiku peale.

Pindi Kinnisvara uusarenduste müügimeeskonna projektijuht ütles, et eriolukorra kehtestamine lõi kinnisvaraarendajaid valusalt. „Ka juba kehtivaid broneeringuid tühistati ning aprillis tehti kokku vaid 36 uue korteri broneeringut või võlaõiguslikku ostu-müügilepingut, mis on ilmselt madalaim tulemus alates ajast, kui uusi kortereid rajama hakati,“ märkis Saveljev. „Nüüdseks on turg ennast kogunud ja juulis oli broneeringute arv juba 201. Arvestades, et eelmisel aastal broneeriti ühes kuus keskmiselt 296 uut Tallinna ja korterit, võime väita, et peale suuremat paanikat on turg jõudsalt taastumas,“ sõnas ta.

„Iseäranis oluline on, et karmide kevadkuude jooksul pole uute müügis olevate korterite jääk kasvanud, vaid see püsib stabiilselt 2200 piirimail, kuna paljud arendajad jätsid hullema kartuses kopa maasse löömata ning see hoiab nõudluse ja pakkumise vahelist suhet tasakaalus. Kadunud on ka suuremad allahindlused, pigem on arendajad ise hinnakirju veidi korrigeerinud, nii et uute korterite soetamine on kuni 5 protsendi võrra soodsamaks läinud,“ lisas ta.

Pindi Kinnisvara koostab igakuiselt Tallinna ja uusarenduste monitooringut, mis jälgib kõikide arendusprojektide aktiivset jääki. Juuli lõpu seisuga on pakkumises kokku 2200 uut korterit keskmise ruutmeetrihinnaga 2740 eurot. Lõplikult valmis ehitatud on pakutavatest korteritest vaid 436 ehk ca 80% uutest korteritest ostetakse jätkuvalt enne hoone valmimist.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal