Pirita rannaalale kavandatakse teenindus- ja majutuskeskust

Tallinna linnavalitsus saatis linnavolikokku Merivälja tee 33 kinnistu detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu, mis võimaldab rajada Pirita rannaala naabrusse ärihoone.

Detailplaneerinuga on kavandatud Merivälja tee 33 kinnistule kuni 2 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega ärihoone.

Ärimaa sihtotstarbega Merivälja tee 33 kinnistu pindala on 12 298 m². Hoonestamata kinnistul asub seni avalikus kasutuses olnud parkimisplats. Planeeritud maa-ala asub piki Merivälja teed kulgevas rohelises vööndis, jäädes Pirita rannaala ja Merivälja tee vahele. Merivälja tee kui liiklusmagistraal on ka ühistranspordiliinidega hästi varustatud.

Pirita linnaosa üldplaneeringu kohaselt on planeeritud maa-ala maakasutuse juhtotstarbeks segahoonestusala, millele võib kavandada kaubandus-, teenindus- ja vabaaja harrastusega seonduvaid ettevõtteid ning asutusi, ühiskondlikke hooneid, alakorrusel paiknevate kaubandus-teenindusruumidega elamuid, tehnoehitisi, parklaid, parke, haljasalasid, mängu- ja spordiväljakuid jms. Detailplaneeringu lahendus on Pirita linnaosa üldplaneeringuga kooskõlas.

Detailplaneeringus on kavandatud Merivälja tee 33 krundile ehitusõigus, mis võimaldab püstitada antud asukohale linnaruumiliselt sobiva mahuga ärihoone. Kavandatud ärihoone on asetatud krundile paralleelselt Merivälja teega. Lisaks kahele maapealsele korrusele on kavandatud maa-alune korrus parkimiseks.

Kasutusotstarbelt on ärihoone kavandatud puhkepiirkonda teenindavana – esimesele korrusele on planeeritud restoran ning ranna kasutajaid teenindavad tualetid, riietus- ja pesemisruumid, teisele korrusele motellitüüpi majutusasutus.

Krundile on kavandatud kokku 197 parkimiskohta, neist 64 maapealsetesse parklatesse avalikuks kasutamiseks ja 133 maa-alusesse parklasse. Seega paranevad Merivälja tee 33 krundi hoonestamisega ka Pirita rannaala vahetus läheduses parkimise võimalused.

Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 22. juuni 2010 korraldusega. Detailplaneeringu eskiislahendusega sai tutvuda Pirita Linnaosa Valitsuses 9. augustist kuni 25. augustini 2010 ning detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks toimus 25. augustil 2010 avalik arutelu.

Detailplaneeringu koostas AS Nord Projekt. Detailplaneering võeti vastu Tallinna Linnavalitsuse 13. juuni 2012 korraldusega ning oli 16. juulist kuni 30. juulini 2012 avalikul väljapanekul. Avaliku väljapaneku kestel ei laekunud planeeringulahenduse kohta ühtegi kirjalikku ettepanekut ega vastuväidet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 26 = 35

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.10.2021 Kasutusluba ja selle taotlemine