Mida toob 2013. aasta Eesti ja Ida-Virumaa kinnisvaraturule?

Swedbanki koostööpartnerite infokirjas kirjutab Domus maakler Marina Batluk kinnisvaraturust üldisemalt ja konkreetsemalt Ida-Virumaal toimuvast.

Siinse artikli autorid, Domus kinnisvaraspetsialistid leiavad, et 2011. a neljandast kvartalist alates täheldatav kinnisvaraturu elavnemine jätkub. Arvestades 2012. aasta kümne kuuga toimunud 16% eluasemete hinnatõusu, võib oodata, et järgmisel aastal tõusevad hinnad 20% ning säilib ka väliskapitali sissevool kinnisvaraturule.

Ka Ida-Virumaal, mis on kinnisvaraturu üks aktiivsemaid piirkondi, moodustades ca 9–10% üldisest tehingute mahust ning ca 4–5% käibest, on turul olnud sagimist. Narva korterite keskmine hinnatase on 2012. a tõusnud kuni 347–368 €/m2, Jõhvis 206–234 €/m2 ning Kohtla-Järvel 84–124 €/m2.

Valdavalt ostavad-müüvad vara tavalised inimesed, kes soovivad või on sunnitud elamistingimusi muutma. Kuna sel aastal on olnud tunda elavnemist eluasemelaenu kasutamisel, on tasapisi suurenemas oma elamistingimuste parandajate hulk. Sellega seoses tuleb tuua välja, et Ida-Virumaa kinnisvaraturgu iseloomustab ka renoveerimine. Päris palju tegeldakse oma eluruumide parendamisega. Peamiseks põhjuseks on tasapisi paranevad sissetulekud, koos sellega suurenev ning pankade valmisolek renoveerimiskulutusi finantseerida.

Artikli allikas on
Domus Kinnisvara blogi.
Domus Kinnisvara
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC