Puitmajade suurima sõbra tiitel läks Ülenurmele

Eesti PuitmajaliitEesti Puitmajaliit otsustas aasta puitmajasõbra tiitli anda Ülenurme vallale, kus on omavalitsuse suurust arvestades kerkimas kõige enam puitmaju. Eelmisel aastal ehitusloa saanud puitmajade üldarvult jäi väike Ülenurme napilt alla ainult Rae vallale ja Tallinnale.

Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil sõnas, et kui varem on puitmajade sõbra tiitli saanud näiteks Päästeamet, Vabaõhumuuseum ja Norra kuningriik, siis sel korral otsustas Eesti Puitmajaliidu juhatus aunimetusega tunnustada just seda Eesti piirkonda, kus suhtutakse toetavalt puidu kasutusse elamuehituses ning uute puitmajade rajamisse.

Absoluutnumbrites anti ehituslube puitmajadele enim Tallinnas ja Rae vallas – mõlemas 46. Neile järgnes Ülenurme 42 puitmajaga. Et võrdlus oleks aus, võeti arvesse ka omavalitsuse elanikonna suurust. Väljastatud ehituslubade ning elanike arve kõrvutades oli möödunud aastal puitmajadele väljastatud ehituslubade osakaal elanike kohta kõrgeim just Ülenurme vallas. Järgnesid Nõva ja Kiili vallad.

Kõige vähem puitmajasid on selles arvestuses kerkimas Tartus, Valgas, Paldiskis, Narvas ja Kohtla-Järvel. Neis linnades on uute puidust elamispindade näitaja elaniku kohta 0,01-0,02 ruutmeetri kandis, samas kui Ülenurmes on see näitaja 1,6 ruutmeetrit.

Puitmajasõbralik Ülenurme vald paistab statistikas silma ka mitmete puidust ridaelamute ning kortermajade ehituslubadega. Olulist mõju Ülenurme puitmajasõbralikkusele avaldab ilmselt ka Eesti kõige tugevama puitmajatootja Kodumaja lähedus. Mullu Eesti aasta ettevõtteks nimetatud Kodumajal on hetkel valmimas 8 korterelamuga Päevalille arendus, möödunud aastal väljastati neile Ülenurmel täiendavalt veel kolme kortermaja ehitusload, kus tulevikus valmib kokku 60 korterit ja enam kui 4000 ruutmeetrit elupinda.

Eesti Puitmajaliitu kuuluval Ritsu AS-l on käesoleval ajahetkel Ülenurme vallas ehitamisel 2 eramaja – puitkarkass-elementmaja Soosilla külas ning lisasoojustatud liimpalkmaja Lemmatsis. Ritsu AS tegevjuhi Elari Kivisoo sõnul on Ritsul olnud Ülenurme Vallavalitsusega hea koostöö juba varasemast ajast ja vald on puidust ehitamist igati soosinud ka ettevõtte eelnevate valda ehitatud majade puhul.

Puitmajaliit annab puitmajasõbra aunimetuse üle Ülenurme vallas Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel, 23. veebruaril. Puitmajatootjaid koondav Eesti Puitmajaliit annab aunimetust “Eesti puitmaja sõber” välja kuuendat korda. Tiitel omistatakse isikule või institutsioonile, kelle teened ja tegevus on märkimisväärselt mõjutanud puitehituse sektori arengut.

Taustainfo

2015. aastal:

  • elas Statistikaameti andmetel Ülenurme vallas 8137 elanikku
  • väljastati Ülenurme vallas 88 ehitusluba
  • neist 42 puitkonstruktsioonil hoonetele
  • milles valmib kokku 12’996 m2 elamupinda

Eesti puitmaja sõbra aunimetuse eelnevad laureaadid on olnud:

  • 2010 Reet Truuts ja EAS
  • 2011 Märt Riistop
  • 2012 Norra Kuningriik
  • 2013 Eesti Vabaõhumuuseum
  • 2014 Päästeamet

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

68 − 67 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC