Rahandusministeerium tutvustab kinnisvarajuhtimise kompetentsimudelit

Rahandusministeerium tutvustab riigi kinnisvarajuhtimise kompetentsimudelit, mis annab suuniseid kinnisvarateenuste sisseostmise vajaduse või isetegemise hindamiseks.

Mudel aitab kavandada asutuste kinnisvara kompetentsivajadusi lähtuvalt vajalikest tegevustest ning seega ka kinnisvaraga tegelevaid töötajaid paremini värvata, hinnata, motiveerida ja arendada. Mudel sobib rakendamiseks nii avalikus kui ka erasektoris.

Riigi kinnisvarapoliitikat kujundab rahandusministeerium ning riigi kinnisvara kompetentsikeskus on Riigi Kinnisvara AS. Siiski peavad ka riigiasutused ise tegema oma teadlikke valikuid.

„Riigiasutused kinnisvara kasutajatena vajavad kompetentsi, et olla targad kinnisvarateenuste tellijad,“ ütles riigivara osakonna nõunik Veronika Ilsjan. „Oma põhitegevuseks vajaliku kinnisvarakeskkonna kavandamist ja tegevuste korraldamist ei saa delegeerida kolmandatele osapooltele ka siis, kui on otsustatud jääda üürnikuks. Tutvustatav mudel annab kõigile suurtele asutustele kinnisvaraga seonduva paremaks plaanimiseks vajalikku tuge.“

Kinnisvarajuhtimise kompetentsimudeli tutvustamiseks toimub kaks teabepäeva. Teabepäeval räägitav puudutab eelkõige kinnisvara haldamise ja tugitegevuste juhtimise eest vastutavaid töötajaid, aga ka kvaliteedijuhte, arendusjuhte ja personalijuhte.

Lisainfo ja registreerimine teabepäevale kvr@fin.ee.

  • 22. veebruaril kell 14.00-16.00 Tallinnas, Rahandusministeeriumi koolituskeskuses, aadressil Suur-Ameerika 1.

Rahandusministeeriumi tellimusel valminud uuring „Riigi kinnisvarajuhtimise kompetentsimudel“ rahastati meetmest “Avalike teenistujate, kohalike omavalitsuste ja mittetulundusühingute töötajate koolitus ja arendamine”, teostajateks olid OÜ Self II ja OÜ ASIS Drafting.

Uuringu lõpparuandega saab tutvuda aadressil: .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

15 − = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus