Reterra uuring: korteriostja vaatab järjest enam küttekulusid

Reterra EstateKinnisvaraarendaja tellimusel läbiviidud uuringu järgi on lähima kahe aasta jooksul korterit osta soovijate seast 84 protsendi vastajate jaoks kõige olulisemaks valikukriteeriumiks igakuiste kõrvalkulude suurus, korteri planeering ja tubade jaotus ning hea transpordiühendus.

Tubade suurust, rõdu või terrassi olemasolu, parkimisvõimalust ja viimistlusel kasutatud materjalide kvaliteeti peab oluliseks 74-76 protsenti korterit osta soovijatest. Sportimisvõimaluste, lasteaedade ja koolide lähedus oli tähtis 27 protsendile vastanutest.

müügiarendusjuhi Kaspar Markuse sõnul kinnitavad uuringutulemusi ka väikesed muutused nende klientide eelistustes. “Vanematest paneelmajadest soovitakse kolida energiasäästlikematesse elamutesse, kus on soodsamad küttekulud. Järjest enam tuntakse huvi ruumide paigutuse ja eraldatuse vastu. Tänavuse sooja suve tuules on oluliselt sagenenud soov jahutuse järele ning hinnatakse järjest enam terrasside või privaatsete aedade olemasolu,“ loetles Markus.

Üle poole korteri ostu planeerivatest inimestest on valmis korteri arendajalt juurde ostma köögimööblit ja -tehnikat, keskmisest kvaliteetsemat sanitaartehnikat ja viimistlusmaterjale ning kliimaseadmeid. Sauna vastu oli huvi 49 protsendil vastajaist.

Kaspar Markuse sõnul minnakse uute lisavõimalustega hästi kaasa. „Ühe hea näite saan tuua meie Raemõisa arendusest – elektriauto laadimisvalmidusega parkimiskohad müüsime kiiresti välja hoolimata sellest, et hind oli kallim kui tavalisel parkimiskohal. Isegi kui mõnel ostjal polnud elektriautot, siis paljud mõtlevad juba ette ning soovivad olla tulevikuks valmis,“ selgitas Markus.

Estate OÜ poolt tellitud uuringu viis 18-65 aastaste Harju- ja Tartumaa elanike seas läbi Socio Uuringukeskus, küsitleti tuhandet inimest.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

16.05.2022 Korteriühistu revisjonikomisjoni töö korraldamine